Jaki kalkulator kredytowy możesz znaleźć w internecie?

Stając przed niełatwą decyzją kredytową, najlepiej dobrze sprawdzić oferty w zaciszu domowym! Do czego służy kalkulator kredytowy i jak wykorzystać jego zalety przy analizowaniu kredytu?

Jaki kalkulator kredytowy możesz znaleźć w internecie?
Oblicz ratę kredytu przez internet!

Wybierając kredyt, czy to hipoteczny, gotówkowy, samochodowy czy inny, każdy z nas dokonuje wnikliwej analizy, odwiedzając oddziały banków, a także przeszukując oferty w internecie. Na samym początku powinniśmy sprawdzić także naszą zdolność kredytową, ale oczywiście dla każdej instytucji finansowej będzie ona wyglądała odmiennie. Jeden bank zaproponuje nam korzystniejsze warunki, czy możliwość dłuższego terminu spłaty. Kalkulator kredytowy dostępny w internecie rozwiąże nasze wątpliwości.

 

Na samym początku powinniśmy przekonać się, czemu tak naprawdę może nam posłużyć kalkulator kredytowy. Istnieje kilka jego rodzajów. Po pierwsze możemy skorzystać z kalkulatora, który po wypełnieniu odpowiednich pól przedstawi nam najlepsze oferty banków, zgodnie z naszymi możliwościami finansowymi i oczekiwaniami. Tego typu kalkulator, w zależności czy będzie dotyczył kredytu gotówkowego, hipotecznego czy innego, zapyta nas o różne kwestie. I tak kalkulator kredytowy odnoszący się do kredytu hipotecznego będzie wymagał wypełnienia pól odnoszących się do wysokości kredytu, wartości nieruchomości, wieku osób wybierających kredyt i innych. Po wypełnieniu luk, otrzymamy oferty banków.

 

Często jednak chcemy w jednym banku wziąć kredyt, gdyż przykładowo współpracujemy z nim od lat i chcemy obliczyć ratę w konkretnym banku. Oczywiście kalkulator kredytowy odpowie nam też na to pytanie. Jest to inny rodzaj kalkulatora online. Często posiadamy też opcję kontaktu z konsultantem po wypełnieniu kwestionariusza.

 

Innym rodzajem jest kalkulator obliczający za nas ratę kredytu. Taki kalkulator będzie najlepszy, gdy mamy już jakiś kredyt na uwadze, a chcemy po prostu dowiedzieć się, jak będzie wyglądała spłata rat. Przykładowo w pierwszym rodzaju kalkulatora wybraliśmy najlepszą ofertę, a teraz zamierzamy przekonać się, ile będziemy musieli faktycznie zapłacić co miesiąc raty z odsetkami i innymi prowizjami. Po wypełnieniu pól z rodzajem kredytu, wartością, oprocentowania, rodzajem rat i liczbą lat czy miesięcy, otrzymamy dokładnie rozpisanie, pokazujące wartość raty i odsetki. Dzięki temu kalkulatorowi zobaczymy dokładnie ile będzie nas kosztował dany kredyt.

 

Jak widzimy kalkulator kredytowy może byc przyjaznym narzędziem podjęcia jednej z kluczowych decyzji finansowych w naszym życiu. Już teraz bez stresów możemy przeanalizować oferty kredytowe i podjąć właściwa decyzję bez wychodzenia z domu.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie