Kariera w Lidl

Kariera w Lidlu czeka na dynamiczne osoby, które cenią sobie kontakt z klientem. Firma rekrutuje przez cały rok i zaprasza do zapoznania się z ofertami pracy.

Kariera w Lidl
Vademecum rekrutacji największych firm w Polsce

O Lidl

Firma Lidl bardzo szybko się rozwija i jest już jedną z większych sieci handlowych w Europie. Posiada ponad 500 sklepów w Polsce i blisko 10 000 w ponad 25 innych krajach.

Lidl został założony w Niemczech w 1973 roku. Firma należy do rodzinnej spółlo Schwatz Beteiligungs GmbH, która jest także właścicielem sieci sklepów Kaufland.

W Polsce znajduje się osiem centrów dystrybucyjnych Lidl, które mieszczą się w Jankowicach k. Tarnowa Podgórnego,Turzynie k. Wyszkowa, Gliwicach, Strykowie, Rusocinie k. Pruszcza Gdańskiego, Legnickim Polu oraz w Brzozówce.
 

Kariera i rekrutacja w Lidl

Lidl posiada dobrze rozbudowaną stronę internetową, gdzie w specjalnym dziale Kariera znajdziecie dostępne aktualnie oferty pracy oraz różnego rodzaju informacje o firmie wraz ze wskazówkami dotyczącymi selekcji kandydatów.

Polecamy zapoznanie się ze stroną kariera.lidl.pl

Możecie między innymi aplikować online na stanowisko Pracownika Sklepu w Waszym mieście.
 

Jakie są oczekiwania wobec kandydatów?

  • Wymagana jest umiejętność szybkiego przyswajania informacji.
  • Ważne są także takie cechy, jak: dokładność, odpowiedzialność, dynamizm i zaangażowanie.
  • Pamiętajcie także o wysokiej motywacji, chęci do ciągłego podnoszenia kwalifikacji zawodowych i gotowości do pracy w systemie zmianowym.
  • Mile widziane będzie doświadczenie w branży spożywczej lub/i obsłudze klienta.

Aplikuje się online bezpośrednio na stronie Lidla. Dział Personalny prosi także o załączenie dokumentów potwierdzających zdobyte wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe.
 

Lidl dla studenta

Kariera może rozpocząć się, grając o wysoką stawkę w najbardziej prestiżowym konkursie dla studentów oraz absolwentów „Grasz o staż”. Macie okazję zdobywać praktyczną wiedzę w Lidlu, czyli firmie, która wyznacza trendy na polskim i europejskim rynku.
 
Lidl od lat uczestniczy w ogólnopolskim konkursie „Grasz o staż” organizowanym przez PwC oraz „Gazetę Wyborczą” wraz z innymi najbardziej renomowanymi firmami i instytucjami. Ostatnio dla laureatów „Grasz o staż” firma przygotowała aż 17 płatnych stanowisk stażowych, pełnych wyzwań i okazji do zdobywania praktycznych doświadczeń.

Staż odbywa się w jednym z działów: Zakupów, Reklamy, PR, Podatków, Księgowości, Rekrutacji i Programów Rozwojowych, Szkoleń, IT, Audytu Wewnętrznego, Organizacji i Logistyki. Praktyki kończy się, realizując z pomocą specjalistów własny, autorski projekt.

Szczegółowy program stażu obejmuje:

  1. wdrożenie – 1 tydzień,
  2. szkolenie – 6 tygodni,
  3. realizację projektu – 6 tygodni,
  4. podsumowanie stażu – 30 września.

Konkurs „Grasz o staż” odbywa się od lutego do kwietnia, a staż rozpoczyna się 1. lipca.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie