Kariera w firmie Sephora

Sephora to ponad 186 marek i jedna z największych sieci perfumeryjnych i kosmetycznych w Europie. Praca w takim miejscu to świetne doświadczenie i możliwa przyszła kariera w branży.

Kariera w firmie Sephora
Vademecum rekrutacji największych firm w Polsce

Poznaj Sephora 

Jeżeli chcielibyście, aby Wasza kariera rozpoczęła się od pracy w Sephorze, polecamy zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat firmy.

Po pierwsze warto wiedzieć, że jest to francuska sieć sklepów specjalizujących się w sprzedaży perfum oraz różnego rodzaju kosmetyków zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Sephora powstała w 1969 roku w Paryżu, a aktualnie w skład sieci wchodzi już ponad 500 sklepów, gdzie można kupić perfumy, akcesoria i kosmetyki do makijażu, pielęgnacji włosów i ciała, a także produkty do kąpieli.

Do naszego kraju Sephora dotarła w 1999 roku. Pierwszy sklep otwarto w Bydgoszczy. W 2015 roku w Polsce działały już 93 firmowe perfumerie.

Salony Sephory znajdują się nie tylko w Europie, ale również w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Chinach.

Sephora poszukuje głównie osób chętnych do pracy w perfumeriach w charakterze sprzedawcy i doradcy klienta.
 

Kariera i rekrutacja

Polecamy zapoznanie się ze stroną talent.wearesephora.pl, gdzie znajdziecie aktualne oferty pracy, a także sporo przydatnych informacji z dziedziny rekrutacji.

Aplikować można także online za pośrednictwem specjalnego formularza - spontaniczna kandydatura może być skierowana na konkretne stanowisko lub nie.
 
W perfumerii możecie pracować w charakterze:

  • Konsultanta
  • Kierownika perfumerii
  • Specjalisty
  • Menadżera regionalnego
  • Kierownika obszaru

Istnieje także możliwość złożenia CV osobiście w perfumerii. Kierownik perfumerii chętnie przyjmuje aplikacje. W zależności od potrzeb może przekazać CV kierownikowi innej perfumerii Sephora. Kariera czeka - nie bójcie się pytać!
 

Sephora dla studentów i uczniów

Firma współpracuje z wieloma szkołami w całym kraju, które kierują do Sephory swoich uczniów, studentów i słuchaczy na staż i praktyki.
 
Możecie zapytać swoją szkołę/uczelnię czy współpracuje z Sephorą, jeśli nie, zapraszamy uczelnie do kontaktu, aby podjąć współpracę i umożliwić staż/praktyki. Warto wiedzieć, że firma nie przyjmuje osób indywidualnych na staże.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie