Kariera w IKEA

IKEA szuka otwartych i szczerych kandydatów, którzy lubią ludzi i lubią rozmawiać z klientami. Kariera w największej firmie meblowej w Europie? Warto spróbować!

Kariera w IKEA
Vademecum rekrutacji największych firm w Polsce

Firma powstała w Szwecji w 1943 roku, została założona przez Ingvara Kamprada. Wszystkie spółki tworzące grupę IKEA, należą do holenderskiego koncernu INGKA Holding, którego właścicielem jest fundacja Stichting INGKA.

Aktualnie IKEA posiada ponad 315 sklepów w 27 krajach.

Polska jest drugim po Chinach największym producentem mebli sprzedawanych w sklepach IKEA na świecie. Pierwszy kontrakt na produkcję mebli IKEA zawarła z przedsiębiorstwem państwowym Fameg w 1961, w 2010 współpracowała z 60 polskimi producentami mebli.

Kariera w pięciu krokach

  1. Złożenie aplikacji – prześlij swoje dokumenty aplikacyjne, czyli CV oraz list motywacyjny za pośrednictwem systemu rekrutacyjnego IKEA. Znajdziecie go na stronie firmy http://www.ikea.pl/praca
  2. Analiza dokumentów – wszystkie otrzymane dokumenty są szczegółowo analizowane przez Dział Rekrutacji. Warto uzbroić się w cierpliwość: firma dostaje sporo aplikacji i czasem na odpowiedź trzeba trochę poczekać.
  3. Rozmowa kwalifikacyjna – celem rozmowy jest dokładne dopasowanie umiejętności kandydata do profilu kompetencji niezbędnych na wybrane stanowisko.
  4. Testy oraz Assesment center – jeżeli aplikujecie na stanowiska kierownicze oraz specjalistyczne, możecie spotkać się także z testami, które mają zweryfikować umiejętności werbalne i numeryczne.
  5. Informacja zwrotna – niezależnie od wyniku, firma zapewnia, że odpowiada drogą telefoniczną bądź mailową.
 

Benefity dla pracowników

Kariera w IKEA to nie tylko możliwość rozwoju osobistego, ale także otrzymanie wielu ciekawych benefitów:

  • System kafeteryjny: indywidualne dopasowanie pakietów świadczeń w zależności od preferencji pracownika: np. w czasie choroby możesz skorzystać w prywatnej opieki medycznej albo firma dofinansuje zajęcia sportowe i imprezy kulturalne.
  • Dofinansowanie nauki języka angielskiego, dofinansowanie studiów, szkoleń zawodowych, a także opcja praktyk i udział w projektach lokalnych i międzynarodowych.
  • Zniżki na zakupy w sklepach IKEA, bony świąteczne, okolicznościowe, a także dofinansowanie posiłków w pracy.
  • Ubezpieczenie NWW oraz plan emerytalny.
 

Dla studentów

W IKEA może rozbudować się kariera. Pamiętajcie, że firma czeka na aplikacje do 31 stycznia!

Czas trwania: 3 miesiące
Termin realizacji: luty – sierpień 2016
Wymiar czasu: 64 godziny miesięcznie
Rodzaj umowy: umowa zlecenie

Rozpoczynając pracę w Dziale Sprzedaży, Kas czy Obsługi Klienta masz możliwość dopasowania swojego grafiku do planu zajęć na uczelni, a kolejny krok w swoim rozwoju podejmiesz w najbardziej odpowiednim dla Ciebie momencie.
 
Wszelkie informacje dotyczące wartości IKEA, procesu rekrutacji oraz praktyk znajdziecie w Dziale Praca w IKEA na stronie www.ikea.pl

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie