Kariera w PZU

Jeśli myślicie, że kariera w jednej z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce to ciekawa perspektywa, aplikujcie do PZU.

Kariera w PZU
Vademecum rekrutacji największych firm w Polsce

Grupa PZU

PZU to jedna z najbardziej rentownych firm ubezpieczeniowych w naszym kraju, a także w Europie Środkowo-Wschodniej. Aż szesnaście milionów osób powierza firmie swoje bezpieczeństwo. Grupa PZU funkcjonuje również na Ukrainie, Łowie, Litwie i w Estonii.

Grupa PZU od 2015 roku jest certyfikowanym Top Employer na rynku polskim.

Kariera w tej grupie to możliwość rozwoju w trzech głównych specjalizacjach, które definiują obszary działalności PZU:
 
 • Ubezpieczenia
 • Zarządzanie Aktywami
 • Prywatne Opieka Medyczna

Każdy obszar działalności to szeroka gama dostępnych stanowisk. PZU szuka osób zaangażowanych, kompetentnych i nastawionych na zrozumienie potrzeb klientów, stawianych na pierwszym miejscu.
 

Kariera w PZU i możliwości

Jeżeli interesujecie się rynkiem ubezpieczeń i jesteście ciekawi propozycji, polecamy odwiedzenie strony www.pzu.pl, gdzie znajdziecie aktualne ogłoszenia o pracę. PZU posiada agencje i biura na terenie całej Polski. Stale rozbudowuje swoje ośrodki i szuka nowych pracowników na liczne stanowiska w takich obszarach, jak doradztwo klienta, informatyka, prawo, księgowość, sprzedaż czy Business Inteligence.

Firma posiada również rozbudowaną stronę na Facebooku: www.fb.com/pzukariera, na której na bieżąco można śledzić konkursy, szkolenia, warsztaty czy nowe oferty pracy, dostępne w grupie PZU. 

Jednym z ostatnich konkursów dla potencjalnych kandydatów zorganizowanym przez PZU była akcja #najlepszastrona na Instagramie. Głównym celem było pobudzenie kreatywności wśród zainteresowanych oraz znalezienie nowych zaangażowanych pracowników. 
 
Jeżeli preferujecie standardową formę komunikacji, zawsze możecie wysłać swoje CV drogą mailową na adres kariera@pzu.pl.
 

Benefity dla pracowników PZU

Każdy pracownik grupy PZU może liczyć na szeroką gamę benefitów i dodatków, do których można zaliczyć:
 • opiekę medyczną w sektorze prywatnym,
 • ubezpieczenie lekowe i na życie,
 • pracowniczy program emerytalny,
 • karnety do obiektów sportowo-rekreacyjnych czy kulturalnych,
 • zniżki u partnerów i dostęp do Klubu PZU Pomoc
 

Proces rekrutacji

 1. Przesłanie aplikacji na wybraną ofertę pracy (CV + niezawsze wymagany list motywacyjny).
 2. Kontakt z opiekunem rekrutacji oraz rozmowa kwalifikacyjna.
 3. W zależności od stanowiska, w procesie rekrutacji mogą zostać wykorzystane kwestionariusze osobowościowe, testy kompetencji czy zadania testowe. 
 4. Propozycja rozpoczęcia współpracy i ustalenie terminu szkolenia.
 

Dla studentów i absolwentów

Grupa PZU organizuje praktyki, które trwają 3 miesiące i są oparte o płatną umowę z praktykantem. Kariera może rozpocząć się także w ramach staży, które trwają pół roku od 1 lipca albo od 1 października. Staż taki oparty jest o umowę o pracę. Staże i praktyki PZU zostały wyróżnione certyfikatem Znak Jakości. Rekrutacja kandydatów odbywa się od początku marca do połowy kwietnia każdego roku. 

PZU chętnie uczestniczy również w targach pracy oraz spotkaniach ze studentami na uczelniach wyższych. Partneruje również wielu organizacjom studenckim, wspomagający inicjatywy młodych ludzi na terenie całego kraju. Organizowane są również coroczne konkursy dla studentów, takie jak Inwestycja w Przyszłość czy rozpoczęty niedawno Studencki Projekt Roku, mające na celu wyróżnienie działalności i zaangażowania młodych ludzi. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie