Kiedy nie płacimy rachunków?

Rachunki płacimy prawie wszyscy, jednak w ciągu roku występują okresy szczególnie trudne dla polskich rodzin. Jaki miesiąc jest największym wrogiem rachunków?

Kiedy nie płacimy rachunków?
Grudzień problematycznym miesiącem dla polskich rodzin

Przeprowadzone z ramienia Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor badanie wskazuje, kiedy Polacy mają największy problem z opłacaniem standardowych rachunków za gaz, wodę, prąd czy Internet.

Okazuje się, że najtrudniejszym dla Polaków miesiącem, solidnie nadszarpującym domowy budżet, jest grudzień. Statystyczny Polak woli wtedy zainwestować w choćby symboliczne podarunki dla najbliższych, które znajdą się pod świąteczną choinką, odkładając opłacenie rachunków na później. W przeprowadzonym badaniu prawie 50% ankietowanych wskazało ostatni miesiąc roku jako najtrudniejszy w terminowym regulowaniu obowiązkowych opłat.

Budżet przeciętnego Polaka odczuwa skutki Świąt Bożego Narodzenia jeszcze w styczniu i lutym, dopiero w marcu bowiem, jak pokazuje badanie, liczba osób deklarujących kłopoty z regulowaniem rachunków spada do jednocyfrowego, ustabilizowanego poziomu.

Trudnym finansowo miesiącem dla Polaków jest również wrzesień – konieczność zakupu wyprawki szkolnej dla dziecka sprawia, że również początek jesieni jest dla Polaków niełatwy i nie każdy jest wtedy w stanie dokonać terminowej opłaty rachunków.

Pamiętajmy, iż każde spóźnienie w zapłacie comiesięcznych rachunków może przyczynić się do wpadnięcia w spiralę długów lub pogorszyć naszą historię kredytową.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie