Kim zostać w dzisiejszych czasach?

Znalezienie ciekawej pracy do łatwych zadań nie należy. Na rynku pojawiają się coraz nowsze i bardziej wymyślne stanowiska, tylko kto może je zdobyć? Opisujemy kilka, które mogą liczyć na zainteresowanie w tym roku.

Kim zostać w dzisiejszych czasach?

Podobno najszczęśliwszymi są Ci, którzy robią to, co kochają i do tego dostają za swoją pracę dobre pieniądze. Z drugiej jednak strony, Ci którzy dobrze zarabiają, najczęściej nie robią tego, co sprawia im przyjemność, jednak zbyt wielu narzekań z tego powodu nie słychać. O pracę, wiadomo, trudno, w końcu na całym świecie szaleje kryzys, który dodatkowo utrudnia znalezienie intratnego zajęcia. Są jednak zawody, które w krótkim czasie stały się bardzo pożądane, mimo iż ich nazwy i potrzebne kompetencje są zagadką. 

 

Zacznijmy od E-commerce Manager, czyli nikogo innego jak osoby odpowiedzialnej za sprzedaż internetową. Konkurencja jak wiadomo nie śpi, dlatego ktoś, kto potrafi zarządzać naszym przedsięwzięciem online jest jak najbardziej poszukiwany. W Internecie przecież trzeba się efektywnie zaprezentować. 

 

Następnie mamy kilku nowych specjalistów, których jak wiemy nigdy za dużo. Specjalista ds. wynagrodzeń i benefitów, dla przykładu, ma pomóc w zarządzaniu kadrami poprzez wprowadzenie sprawiedliwej i wydajnej polityki wynagrodzeń, premii czy innych należnych dodatków do pensji pracowniczej. Zadaniem takiej osoby jest zatem optymalizacja kosztów, które pracodawca ponosi w związku z osobami zatrudnionymi. Stosunkowo nowym stanowiskiem jest również specjalista ds. e-marketingu, który skupia się bezpośrednio na wypromowaniu wszystkich produktów w ofercie firmy. Marketing internetowy to jeden z najlepszych sposobów zwiększenia profitów ze sprzedaży a przy okazji mniej kosztowny niż tradycyjna reklama, nic więc dziwnego, że osoby z szeroką wiedzą w tym zakresie są rozchwytywane jak świeże bułeczki. 

 

Często również możemy trafić na ogłoszenia dla specjalistów lub konsultantów SAP, czyli osoby, które posiadają doskonałą znajomość programów do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Nowoczesne systemy informatyczne, które usprawniają działalność firmy poprzez lepsze zarządzanie powoli stają się niezbędnymi na dzisiejszym rynku w wielu branżach. W związku z tym również i programiści mogą liczyć na więcej ofert pracy z szerokiego wachlarza przedsiębiorstw. 

 

Na koniec wspomnimy lingwistę. Dobrze wiemy, że język angielski jest już standardem gdy szukamy pracy, jednak osób z biegłą znajomością wielu innych języków nadal brakuje. Rynek międzynarodowy rozwija się w bardzo szybkim tempie, niekoniecznie na wschód od Polski. Coraz częściej poszukiwane są osoby, które płynnie mówią w mniej popularnych językach, takich jak holenderski, szwedzki czy fiński. Kryteria znajomości języków obcych wzrastają nieustannie, dlatego również wiele firm skupia się na lingwistycznych szkoleniach swoich pracowników. 

 

Nowych stanowisk nie brakuje, część dobrze nam znanych również może liczyć na reaktywację pod warunkiem wprowadzenia pewnych zmian. Pytaniem jednak pozostają kompetencje jakie należy spełnić, aby jeden z takich zawodów wykonywać. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie