Kiss and Ride w Warszawie

Popularne ułatwienie dla miejskich kierowców Kiss and Ride pojawiło się w Warszawie. Poznajcie 6 pierwszych miejsc postojowych.

Kiss and Ride w Warszawie
Pocałuj i Jedź nowym ułatwieniem w stolicy

W Warszawie uruchomiono pilotażowy projekt wyznaczania miejsc dogodnych przesiadek. 6 pierwszych oznakowanych literami K+R stacji postojowych pojawiło się przy węzłach komunikacyjnych Młociny, Dworzec Wileński i Gdański, a także przy stacjach metra Kabaty, Wilanowska i Słodowiec.

Założeniem projektu Kiss and Ride jest udostępnienie kierowcom miejsc postojowych, na których mogą zatrzymać się na chwilę, nie dłużej niż na 2 minuty, by pozwolić pasażerom opuścić auto przy okazji nie utrudniając innym uczestnikom ruchu drogowego podróży.

Kiss and Ride to w tłumaczeniu na język polski „pocałuj i jedź” i ta krótka sentencja w pełni oddaje ideę stojącą za powstaniem 6 pilotażowych miejsc postojowych tego typu w Warszawie. Kierowcy mogą teraz zatrzymywać się przy najważniejszych stołecznych miejscach przesiadkowych (takich jak stacje metra czy przystanki autobusowe), pożegnać pasażerów szybkim buziakiem i z powrotem włączyć się do ruchu.

Jeśli projekt Kiss and Ride spotka się z zainteresowaniem Warszawiaków i spełni swoją funkcje, urzędnicy postarają się o otwarcie kolejnych tego typu miejsc postojowych.źródło: ztm.waw.pl

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie