Konkurs na pomysł na biznes, czyli jak zdobyć gotówkę na własną działalność

Ambitni młodzi ludzie coraz częściej angażują się w rozwój swoich własnych porojektów. Pomysł na biznes może przekształcić się w duże przedsięwzięcie, a organizowane konkursy mogą pomóc w rozpoczęciu działalności gospodarczej.

Konkurs na pomysł na biznes, czyli jak zdobyć gotówkę na własną działalność
Ciekawe pomysły szansą na zdobycie gotówki!

Pomysł na biznes


Firmy często wybierają dofinansowanie z banku i starają się o kredyt dla firm na wydatki. Jednak istnieje inny sposób, czyli konkursy przedsiębiorczości. Szczególnie często możemy natknąć się na konkursy dla start-upów. Jednym z nich jest organizowany przez Krajową Izbę Gospodarczą, wraz z Bankiem Idea oraz LMS i SpeedUp Group konkurs "Młodzi Innowacyjni". W konkursie tym można obrać jedną z dwóch ścieżek w zależności czy mamy dopiero pomysł na biznes, czy już nasz start up istnieje. Nagrodą dla zwycięzców pierwszej ścieżki jest Akademia Biznesu, a zwycięzcy już posiadający start up mogą liczyć na dofinansowanie w ramach procesu inkubacji.

 

E-biznes


Coraz częściej organizowane są konkursy na e-biznes. Najlepszy pomysł na biznes może zostać nagrodzony nawet kilkudziesięcioma tysiącami złotych. Przykładem może być konkurs zorganizowany przez Europejskie Centrum Doradztwa Finansowego w 2012 roku, w którym finalista miał szansę na zdobycie nawet do 700 tysięcy złotych. 

 

Inną inicjatywą jest konkurs E-commerce Polska Awards dla sklepów online. Sklepy te mogą zgłosić się do konkursu w jednej z kategorii:

 

  • Odkrycie roku,
  • Innowacja roku,
  • Sukces Roku,
  • Kampania roku,
  • Strona roku,
  • Przełamanie nieufności,
  • Strona przyjazna klientowi,
  • Najlepsza obsługa klienta.

 

Fundusze unijne na e-biznes

 

Dodatkowe fundusze można także zdobyć w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Program ten kierowanych jest do mikro i małych przedsiębiorców i ma na celu dofinansowanie e-biznesu. Według regulaminu ma być dofinansowane 70% kosztów kwalifikowanych z maksymalną kwotą wynoszącą 600 tysięcy złotych.

 

Jeśli masz pomysł na biznes, warto poszukiwać konkursów tego typu, gdyż można liczyć na spore dotacje, a także wiele kontaktów biznesowych oraz skorzystać z fachowej wiedzy.

 

Więcej informacji o finansach firmowych:

Jak uzyskać kredyt dla firm na start? »

Krótki poradnik jak założyć firmę i otrzymać kredyt dla firm na start »

Jak znaleźć pomysł na biznes - nasze porady »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie