PAŻP poszukuje kandydatów na stanowisko kontrolera ruchu lotniczego

Ruszają nowe nabory kandydatów na kontrolera ruchu lotniczego organizowane przez PAŻP. 

PAŻP poszukuje kandydatów na stanowisko kontrolera ruchu lotniczego
Osoby spełniające wymagania PAŻP mogą liczyć na szkolenie i benefity

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej prowadzi coraz więcej rekrutacji na stanowisko kontrolera ruchu lotniczego. Wzmożony ruch powietrzny nad Polską oraz coraz intensywniejszy rozwój całej branży lotniczej sprawiły, że liczba 500 zatrudnionych do tej pory kontrolerów przestała być wystarczająca. 

Jeszcze w marcu wstępny kurs dający możliwość uzyskania licencji kontrolera rozpoczęło 27 nowych kandydatów na to stanowisko. Do końca 2015 roku, szkolenie ma rozpocząć łącznie prawie 200 osób.

Przedstawiciele PAŻP informują, że poszukują osób niekaranych, świetnie władających językiem angielskim, z wykształceniem minimum średnim zwieńczonym egzaminem maturalnym, o ponadprzeciętnej spostrzegawczości, bezbłędnym refleksie i dobrej orientacji w terenie. Ważny jest również dobry stan zdrowia.

Osoby zatrudnione na stanowisku kontrolera lotów mogą liczyć na sporo benefitów już na miejscu pracy. W związku z natężonym wysiłkiem umysłowym, każdy kontroler jest zobowiązany do przerw po dwóch przepracowanych godzinach. W odpoczynku pomóc mają darmowy basen czy siłownia, dostępne w miejscu pracy.

Nowy nabór odbywa się w ramach zakreślonego na szeroką skalę czteroletniego planu szkoleń, które będą miały miejsce w warszawskim Ośrodku Szkolenia Personelu Służb Ruchu Lotniczego. Kolejna rekrutacja nowych ochotników na stanowisko kontrolera ma ruszyć jeszcze w kwietniu. Szkolenie składa się z zajęć teoretycznych i praktycznych a postęp w nauce sprawdzany jest odpowiednimi egzaminami. Po przejściu wszystkich etapów czteroletniego programu, kandydaci będą mogli starać się o uzyskanie licencji kontrolera ruchu lotniczego.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie