Koszt wyprawki dla dziecka w nowym roku szkolnym

Przygotowanie naszej pociechy na rok szkolny to spore obciążenie dla domowego budżetu.

Koszt wyprawki dla dziecka w nowym roku szkolnym
Ile kosztuje zestaw szkolny dla dziecka?

Początek września to czas na skompletowanie ostatnich brakujących elementów wyprawki szkolnej dla ucznia. Supermarkety zachęcają rodziców do zakupów dobrze rozplanowanymi stoiskami gromadzącymi wszystkie niezbędne elementy szkolnego wyposażenia.

Koszt wyprawki dla dziecka może być jednak znaczącym obciążeniem domowego budżetu w okresie późnowakacyjnym. Zgodnie z danymi dostarczonymi przez Millward Brown koszt wyprawki dla dziecka to dla przeciętnej rodziny wydatek rzędu 565 złotych.

Wysokość wydatków może różnić się w zależności od szkoły, zasobności portfela rodziców czy oczekiwań ucznia co do wyboru najmodniejszych w danym okresie gadżetów. Większość placówek edukacyjnych wymaga zakupu kilku zeszytów, przyborów do pisania, takich jak długopisy, ołówki czy pędzel i zestaw farb plakatowych, kredek, gumki do mazania, linijki i innych przyborów matematycznych, kleju, nożyczek, koszulek i segregatora, bloków rysunkowych i piórnika.

Obowiązkiem jest posiadanie przez dziecko dzienniczka i zestawu ubrań na wf, w niektórych szkołach zdefiniowanego nawet co do koloru koszulki i spodenek. Niezbędną pozycją wyprawki dla dziecka są również podręczniki – na darmowe elementarze zapewnione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej liczyć mogą w tym roku jedynie uczniowie klas pierwszych i drugich. Zestaw wymaganych podręczników otrzymają też dzieci z czwartej klasy szkoły podstawowej oraz pierwszej klasy gimnazjum.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie