Kosztowne podróże według Business Insider

Business Insider przyjrzał się kosztom podróży po 141 krajach, wskazując najdroższe punkty na turystycznej mapie świata. 

Kosztowne podróże według Business Insider
Sprawdź w jakich krajach możemy potrzebować większego budżetu

Business Insider opublikował raport, w którym porównuje koszty podróżowania po 141 krajach całego świata. Zestawienie zostało przygotowane, bazując na informacjach zgromadzonych przez World Economic Forum

Analizie poddane zostały ceny noclegów, wyżywienia czy przemieszczania się w wybranych lokalizacjach. Business Insider doszedł do wniosku, że największym obciążeniem dla kieszeni przeciętnego turysty będą wycieczki do: 

  • Szwajcarii, 
  • Wielkiej Brytanii i 
  • Francji. 

W raporcie zaznaczono, że już sam przelot w obie strony do plasujących się w pierwszej trójce państw jest stosunkowo drogi. 

Do poniesionych na dojazd kosztów dodać należy wydatki na pobyt w hotelu, a ten kosztować może średnio od 139 dolarów za noc w Wielkiej Brytanii do 242 dolarów za noc w Szwajcarii. Koszty wyjazdu windują ceny benzyny, za której galon należy zapłacić od 7 do ponad 8 dolarów. 

I chociaż ceny produktów spożywczych w sklepach, jak podkreśla Business Insider, nie są znacząco wyższe od tych notowanych na terenie Stanów Zjednoczonych, to już usługi mogą być średnio o 50% droższe niż w USA

Tuż za podium rankingu uplasowały się kolejno Australia i Norwegia

Business Insider zaznaczył, iż na liście znajdują się oczywiście jedne z najczęściej wybieranych wakacyjnych destynacji. Planując wyjazd do jednej z nich, należy jednak bardzo uważnie zaplanować budżet i unikać turystycznych pułapek.

POLECAMY:
Ranking krajów, w których żyje się najlepiej »
4 sposoby na tanie podróżowanie »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie