Kraje u progu gospodarczej nędzy według rankingu Bloomberg

Z rankingu opublikowanego przez Bloomberg dowiedzieć się można, jakie państwa będą musiały sprostać największym gospodarczym problemom. 

Kraje u progu gospodarczej nędzy według rankingu Bloomberg
Światowe problemy gospodarcze podsumowane

Bloomberg opublikował ranking państw, przed którymi roztacza się wizja największych gospodarczych problemów. Wpłynąć ma na nie inflacja w znaczący sposób rzutująca na budżet przeciętnego mieszkańca wskazanych krajów oraz postępujące na dużą skalę bezrobocie. 

Najwyższe miejsca w rankingu okupują, podobnie jak przed rokiem, Wenezuela, Republika Południowej Afryki oraz Argentyna. Do tego grona dołączyła Ukraina, która zaczyna odczuwać coraz poważniejsze konsekwencje wewnętrznych i zewnętrznych konfliktów, w tym również zbrojnych. 

Straty ekonomiczne wywołane napiętą sytuacją polityczną Ukrainy sprawiły, że kraj ten znalazł się na czwartym miejscu rankingu państw najbardziej narażonych na gospodarczą nędzę – zgodnie z prognozami bezrobocie wzrosnąć ma do 9,5%, a inflacja sięgnąć poziomu 17,5%. 

Wśród wymienionych w badaniu państw europejskich najwyższe pozycję zajmują, oprócz Ukrainy, Grecja i Hiszpania (odpowiednio 5 i 6 miejsce). Polska uplasowała się na 19 pozycji rankingu.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie