Krajowy Rejestr Dłużników a bezpieczeństwo finansowe Polaków

Wielu dłużników nie dba o swoje finansowe bezpieczeństwo, wynika z analizy KRD. Czy istnieje pomysł jak to zmienić?

Krajowy Rejestr Dłużników a bezpieczeństwo finansowe Polaków
KRD gromadzi kompletne dane nietylko o naszych długach

W związku ze Światowym Dniem Konsumenta analitycy Krajowego Rejestru Dłużników zwracają uwagę na fakt, iż Polacy wciąż niedostatecznie dbają o bezpieczeństwo swoich finansów. 

Z przeprowadzonych badań wynika, że wszyscy ci, którzy w zeszłym roku zdecydowali się bezpłatnie prześledzić dostępne w rejestrze informacje na swój temat w ramach akcji FairPay, byli znacznie bardziej skupieni na tym, czy ich nazwisko pojawia się w spisie dłużników, niż na tym, czy potencjalni oszuści wykazywali zainteresowanie naszymi danymi. 

Wielu z nas zwraca uwagę na poziom swojego zadłużenia dopiero wtedy, gdy spotka się z odmową ze strony banku na wniosek o udzielenie kredytu, uzasadnioną posiadaniem długów, o których nie mieliśmy pojęcia. 

Proceder zaciągania pożyczek w oparciu o cudze dane osobowe staje się niestety coraz powszechniejszy. W ubiegłym roku udało się zapobiec prawie 9 tysiącom przypadków próby wyłudzenia kredytu na nieswoje nazwisko. Eksperci zalecają, by swoją sytuację kredytową skonsultować z Krajowym Rejestrem Dłużników jeszcze zanim zadzwoni do nas windykator żadający spłaty długu, którego nigdy nie zaciągnęliśmy.

Sprawdź jak skonsultować KRD: Jak sprawdzić czy moje dane są w rejestrze dłużników?

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie