Kredyt firmowy na nowe inwestycje

Rozwój firmy niejednokrotnie będzie związany z koniecznością zdobycia środków na modernizację. Przyjrzyjmy się jaki kredyt firmowy może wziąć przedsiębiorca w związku z nowymi inwestycjami w firmie.

Kredyt firmowy na nowe inwestycje
Szukasz źródeł przychodów na nowe inwestycje?

Niewielu przedsiębiorców może pozwolić sobie na rozwój firmy i rozpoczęcie nowych inwestycji opierając się jedynie na posiadanej gotówce. Gdy w grę wchodzą większe inwestycje, będzie zwykle potrzebne pozyskanie źródła finansowania z zewnątrz

 

Przed wystapieniem do banku o kredyt firmowy na inwestycje, powinniśmy upewnić się na jakie cele zostaną przeznaczone pozyskane środki pieniężne. Najczęściej kredyt ten jest wykorzystywany na:

 

  • powiększenie lub stworzenie zdolności produkcyjnych firm, 
  • zakup lub remont nieruchomości, 
  • zakup nowych maszyn,
  • inwestycja w środki trwałe czy wartości niematerliane i prawne.

 

Innym celem może być redukcja zużycia energii elektrycznej w firmie, czy pokrycie innych zobowiązań. Generalnie banki będą wymagały od przedsiębiorstwa działania na rynku przez pewien czas, np. 12 miesięcy, ale możemy także otrzymać kredyt firmowy dla nowo powstającego przedsiębiorstwa. Wymagany okres prowadzenia działalności jest często konieczny, gdyż bank będzie mógł łatwiej sprawdzić wypłacalność potencjalnego klienta. 

 

Wybierając kredyt inwestycyjny, powinniśmy zwrócić uwagę w szczególności na:

 

  • marżę banku,
  • prowizję,
  • minimalny okres prowadzenia działalności,
  • dostępne waluty,
  • procent pokrycia inwestycji z kredytu,
  • okres kredytowania

 

Powinniśmy także przekonać się, czy bank pobierze od nas prowizję za samo rozpatrzenie wniosku kredytowego oraz sprawdzić wszelkie inne opłaty za administrowanie kredytem i ubezpieczenia.

 

Przykładowe kredyty firmowe na inwestycje

 

Porównując najnowsze oferty banków, najlepszy kredyt dla firm na nowe inwestycje dostaniemy w banku BNP Paribas. Oferta banku to kredyt z marżą w wysokości 1,20% oraz prowizją banku 0,50%, a minimalny okres prowadzenia firmy musi wynosić  co najmniej 12 miesięcy. Inny przystępny kredyt firmowy na inwestycje posiada w swojej ofercie PKO Bank Polski. Może on być szczególnie interesujący dla klientów rozpoczynajacych działalność gospodarczą, gdyż nie ma minimalnego okresu prowadzenia firmy. Ponadto marża banku wynosi 2,40%, a prowizja 1,5%. Kolejną ciekawą ofertę posiada Idea Bank. Jedyne wymaganie to minimalny okres prowadzenia działalności, wynoszący 12 miesięcy. Jeśli chodzi o inne uwarunkowania, to prowizja wynosi 0%, a marża banku ustalana jest indywidualnie. Kredyt ten możemy otrzymać jedynie w złotych, podczas gdy w banku BNP także w euro, a w PKO w złotych, euro, dolarach czy frankach szwajcarskich. Ponadto w banku Millennium firma istniejąca na rynku ponad 12 miesięcy otrzyma kredyt w złotych z prowizją 1% i negocjowaną marżą.

 

Każdy przedsiębiorca znajdzie dla siebie odpowiedni kredyt inwestycyjny w zależności od potrzeb oraz możliwości. Mimo zwiększenia wymagań banków, przedsiębiorca nadal z łatwością otrzyma kredyt inwestycyjny na rozwój własnej firmy.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie