Kredyt na PIT wraca jak co roku

Co roku na rynku kredytowym pojawiają się czasowe oferty, związane z rozliczeniem podatkowym. Kredyt na PIT wraca i zachęca klientów uproszczonymi procedurami.

Kredyt na PIT wraca jak co roku
Z zeszłorocznym PITem do banku

Rozliczenie z Fiskusem zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że za rogiem czekają również nowe i powracające oferty kredytowe „na PIT”. Sprawdźmy zatem co oznacza i jak otrzymać taki zastrzyk gotówki.

 

Kto może otrzymać kredyt na PIT?

 

Banki najczęściej akceptują określone druki, na których składamy deklaracje podatkowe. Do najczęściej honorowanych należą:

 

  • PIT-11
  • PIT-40
  • PIT-40a

 

Ograniczenie akceptowanych deklaracji oznacza, iż oferta skierowana jest do określonych grup pracowniczych, do których należą osoby zatrudnione na umowę o pracę oraz emeryci i renciści.

 

Jak otrzymać kredyt na PIT?

 

Otrzymanie kredytu na PIT nie różni się mocno od standardowej oferty kredytowej. Bank również sprawdzi naszą zdolność kredytową i oceni możliwość spłaty przyszłego zobowiązania. Zmniejsza się jednak ilość wymaganych dokumentów, ponieważ aby złożyć wniosek wystarczy jedynie nasz dokument tożsamości oraz potwierdzona deklaracja podatkowa za poprzedni rok.

 

Uproszczona procedura kredytowa, oparta o PIT, dotyczy często specjalnie przygotowanych produktów z określonymi warunkami. Oferty ważne są z reguły do końca maja.

 

Aktualnie „Kredyt na PIT” w swojej ofercie posiada Getin Bank, który proponuje do 150 000 złotych na okres do 84 miesięcy.

 

Warto zaznaczyć, iż „kredyt na PIT” nie jest związany z uzyskaniem pieniędzy, potrzebnych na uregulowanie podatku dochodowego.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie