"Kultura dostępna w kinach", czyli polskie filmy za 10 zł

Kolejna ciekawa inicjatywa Ministerstwa Kultury. Już pod koniec kwietnia polskie filmy będzie można obejrzeć w kinach za jedyne 10 zł! 

Poznaj polską kulturę za grosze!

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotowało nową inicjatywę, mającą na celu przybliżenie polskiej kinematografii wszystkim miłośnikom dużego ekranu.

30 kwietnia b.r. rusza akcja "Kultura dostępna w kinach"!

Do końca 2015 roku w każdy czwartek o godzinie 18:00 będzie można obejrzeć kultowe polskie filmy za jedyne 10 złotych. Do akcji dołączyły się kina Helios i Iluzjon, które udostępnią swoje sale w 33 miastach w całej Polsce.

Pierwszym przygotowanym filmem na potrzeby akcji jest oskarowa "Ida". Repertuar kolejnych cotygodniowych seansów można sprawdzić na stronie "Kultury Dostępnej", w serwisach kin, biorących udział w akcji oraz poniżej. Rezerwacji również można dokonać przez internet. Do filmów zawartych w repertuarze należą między innymi: "Bogowie", "Warsaw by night", "Rejs", "Miasto 44" czy "Ziarno Prawdy".

Głównym organizatorem akcji kinowej jest Narodowe Centrum Kultury. Program "Kultura Dostępna", którego głównym celem jest ułatwienie dostępu i zachęcenie Polaków do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych. Przygotowywany portal ma posiadać internetową wyszukiwarkę tanich i ciekawych wydarzeń oraz ofert kulturalnych. Do wcześniejszych akcji programu należą między innymi "Muzea Narodowe za 1 zł" czy "Kultura Dostępna dla dużych rodzin", skierowana do posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Plakat i repertuar akcji "Kultura dostępna w kinach":

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie