Polska liderem płatności zbliżeniowych

ZBP opublikował raport, w którym odnosi się do internetowej aktywności finansowej Polaków i stosowanych przez nas kart płatniczych. 

Polska liderem płatności zbliżeniowych
Karty kredytowe tracą na popularności

Związek Banków Polskich przyjrzał się finansowej aktywności Polaków. Z opublikowanego raportu wynika, że coraz chętniej korzystamy z usług bankowości internetowej – liczba indywidualnych użytkowników posiadających dostęp do konta online wzrosła o 14,9% w porównaniu z rokiem ubiegłym. 

Co więcej, wirtualnie aktywnych klientów banków przybywa trzykrotnie szybciej, niż jeszcze rok wcześniej. W Raporcie NetB@nk zauważono również, że zgodnie z przewidywaniami, coraz więcej Polaków realizuje transakcje bezgotówkowe przy użyciu kart płatniczych

Zdaniem ZBP jest to wynikiem wzrostu liczby stosowanych kart bezstykowych, umożliwiających dokonywanie szybkich i wygodnych płatności na niewielkie kwoty. Obecnie prawie wszystkie nowo wydawane karty posiadają opcję płatności zbliżeniowej i stanowią niemal 70% pozostających w obiegu kart. Stawia to Polskę w czołówce europejskich użytkowników kart bezstykowych. 

Raport ZBP wskazuje też na malejącą liczbę kart kredytowych (spadek o 4 tysiące w porównaniu z rokiem ubiegłym) i stopniowe ich wypieranie przez karty debetowe (wzrost o 560 tysięcy w stosunku do roku wcześniejszego). 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie