Lotniska kontra Ebola

Wirus Ebola zbiera obfite żniwo w krajach Zachodniej i Środkowej Afryki. Przybywający z Afryki pasażerowi zostaną poddani kontroli na lotniskach w USA.

Lotniska kontra Ebola
USA wypowiada wojnę wirusowi
  • wirus Ebola

W Teksasie zmarła właśnie pierwsza zarażona wirusem Ebola osoba leczona na terenie Stanów Zjednoczonych po powrocie z afrykańskiej Liberii, jednego z największych obecnie ośrodków rozwoju epidemii. Śmierć Thomasa Erica Duncana sprawiła, że postanowiono większą uwagę poświęcić podróżnym przybywającym na terytorium USA z trzech afrykańskich państw o największym obecnie ryzyku zakażenia: Liberii, Sierra Leone oraz Gwinei.

 

Wybrano pięć lotnisk obsługujących 94% spośród wszystkich podróżnych odbywających lot z wymienionych państw afrykańskich. Od przyszłego weekendu na lotniskach w Nowym Jorku, Atlancie, Newark, Chicago i Waszyngtonie pasażerom mierzona będzie temperatura – gorączka jest bowiem jednym z pierwszych, łatwo wykrywalnych objawów zarażenia wirusem Ebola. 

 

Nie wiadomo, czy procedura obejmie największe lotniska europejskie stanowiące ważny węzeł przesiadkowy dla podróżujących z Afryki do Ameryki Północnej. 

 

Zgodnie z raportem Światowej Organizacji Zdrowia z dnia 5 października wirus Ebola okazał się śmiertelny dla prawie 4000 osób. W Zachodniej i Środkowej Afryce zakażonych jest ponad 8000 ludzi. 

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie