Konta mBanku celem hakerów

Cyberprzestępcy próbują za pomocą rozsyłanych klientom mBanku wiadomości wyłudzić informacje umożliwiające dostęp na ich wirtualne konta.

Konta mBanku celem hakerów
Zachowaj bezpieczeństwo w internecie

Wstępne prognozy pokazują, że około 48 tysięcy użytkowników internetowego konta w mBanku mogło otrzymać email informujący o zablokowaniu dostępu do rachunku i konieczności jego przywrócenia dzięki przejściu na stronę logowania, link do której znajduje się w wiadomości. 

Od paru tygodni klienci mBanku znajduje się pod ostrzałem hakerskich ataków mających na celu wyłudzenie loginu, hasła czy kodu SMS do dowolnych operacji wykonywanych z panelu użytkownika konta. 

Cyberprzestępcom prawdopodobnie udało się wejść w posiadania adresów poczty elektronicznej za pośrednictwem internetowego forum mBanku. Przedstawiciele instytucji zapewniają, że zawsze ostrzegają klientów przez ryzykiem kradzieży danych i przestrzegają, by pod żadnym pozorem nie logować się na konta przez stronę widoczną w wiadomościach rozsyłanych przez podszywających się pod bank przestępców. 

Policyjni informatycy radzą też, by zawsze korzystać z zaktualizowanego oprogramowania antywirusowego, który wykryje złośliwe przekierowania. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie