Microsoft zwalcza pirackie serwisy dzięki wyszukiwarce BING

Microsoft występuje przeciwko wirtualnym oszustwom. Obniżanie pozycji nielegalnych serwisów wśród rezultatów wyszukiwania ma pomóc w zwalczaniu piractwa w sieci. 

Microsoft zwalcza pirackie serwisy dzięki wyszukiwarce BING
Nowe algorytmy zmniejszają popularność piratów

Chociaż skuteczność zwalczania stron internetowych oferujących pirackie oprogramowanie i pliki multimedialne w ostatnich latach wzrosła, nielegalnych serwisów w sieci jest wciąż bardzo dużo.

Do walki z nimi Microsoft postanowił włączyć wyszukiwarkę BING. Nowy algorytm zmniejsza rangę pirackich serwisów, plasując je na dalszych pozycjach wśród rezultatów wyszukiwania i obniżając prawdopodobieństwo, że internauci próbujący znaleźć wybrany plik muzyczny czy filmowy zasugerują się wysoką pozycją nielegalnej strony.

Microsoft wprowadził też zmiany w systemie wyświetlania przez wyszukiwarkę fraz podobnych do wpisanych i podpowiedzi nakierowujących na pirackie serwisy. Firma jest zadowolona z osiągniętych wyników i uważa, że mają one szansę wpłynąć na spadek znaczenia najpopularniejszych stron oferujących nielegalne pliki.

Zmiany sposobu pozycjonowania znajdą zastosowanie u wszystkich użytkowników korzystających z należącej do Microsoft wyszukiwarki BING, która, według ostatnich danych, jest trzecią najchętniej wybieraną internetową wyszukiwarką na świecie.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie