Mieszkanie Dla Młodych? Czy Mieszkanie Plus?

Nowy rząd przygotowuje projekt programu wsparcia zakupu nieruchomości, skierowanego do wszystkich Polaków. Czy Mieszkanie Plus wejdzie w życie?

Mieszkanie Dla Młodych? Czy Mieszkanie Plus?
Nowy program pomocy młodym rodzinom?

Wygasający w 2018 roku program Mieszkanie dla Młodych ma zostać zastąpiony nowym projektem oszczędnościowo – budowlanym przygotowywanym przez rząd.

Choć szczegółowe założenia projektu Mieszkanie Plus nie są jeszcze znane, jego autorzy przekonują, że będzie to program dostępny dla wszystkich – w przeciwieństwie do obecnie działających programów Mieszkanie dla Młodych czy jego poprzednikowi Rodzina na Swoim. Program nie będzie bazował na kryteriach ograniczających jego dostępność czy kierujących pieniądze wszystkich podatników wyłącznie do wybranych grup.

Mieszkanie Plus ma zmotywować Polaków do długofalowego oszczędzania. Zachętą mają być otrzymywane ze Skarbu Państwa odsetki we wstępnie ustalonej wysokości 15% zgromadzonych w ciągu roku oszczędności na zakup mieszkania.

Kolejnym założeniem programu jest dostępność kredytu na preferencyjnych warunkach, którego oprocentowanie nie będzie mogło być wyższe niż o 3 punkty procentowe od oprocentowania zgromadzonych oszczędności. Kredyt w ramach programu Mieszkanie Plus ma być uzupełnieniem oferty dostępnych na rynku kredytów mieszkaniowych i hipotecznych.

⇒ PrzewodnikMieszkanie dla Młodych 2016

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie