Mieszkanie dla młodych - od czego zacząć?

Mieszkanie dla młodych - w jaki sposób kupić pierwsze cztery kąty? Rozwiązań i możliwości jest całkiem sporo, trzeba jednak rozsądnie podejść do tematu. Własne mieszkanie może stać się rzeczywistością.

Mieszkanie dla młodych - od czego zacząć?
Każdy marzy o własnych czterech kątach - mieszkanie dla młodych.

W poniższym artykule udzielimy kilku rad w jaki sposób podjąć się poszukiwania pierwszego mieszkania i na co warto zwrócić uwagę. Bo dziś mieszkanie dla młodych okazuje się być coraz bardziej dostępne.

 

Wybór mieszkań na rynku jest coraz większy, a kredyty są coraz tańsze. Jesteśmy w dobrym momencie na zakup mieszkania. Ponadto od stycznia 2014 rozpocznie funkcjonowanie nowy program pomocowy wspierający zakup pierwszego mieszkania – Mieszkanie dla Młodych. Dlatego warto już dziś przemyśleć na jakim mieszkaniu nam zależy.

 

Przede wszystkim należy pamiętać: mierzmy siły na zamiary. Najpierw należy się zorientować na jaki kredyt hipoteczny nas stać, co oznacza rozmowę z doradcą finansowym w banku. Kiedy już znamy nasze perspektywy finansowe, możemy podjąć się poszukiwania odpowiedniej nieruchomości, bo znamy już maksimum naszych możliwości.

 

Tutaj najważniejsze są:


1) dochody - bank dokładnie bada nasze dochody z przynajmniej ostatnich 6 miesięcy,

2) zatrudnienie - banki najbardziej przychylnym okiem patrzą na osoby, które są zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony,

3) historia kredytowa - bank sprawdza również historię kredytową, co oznacza, że przygląda się naszym poprzednim związkom z instytucjami finansowymi,

 

Następnie musimy się zastanowić jakie charakterystyki mieszkania są dla nas najważniejsze, gdyż nie sposób skupić się na wszystkim. Należy pamiętać o garażu, bliskości sklepów czy też konkretnej infrastrukturze, która jest dla nas priorytetem. Warto podpytać się o warunki mieszkaniowe sąsiadów, pomaga to w podjęciu decyzji.

 

Kupno mieszkania jest procesem dość skomplikowanym. Jednak jeżeli dopełni się wszystkim formalność, istnieje bardzo duża szansa, że wszystko potoczy się według naszej myśli. Mieszkanie dla młodych stało się opcją znacznie bardziej osiągalną i znacznie więcej młodych ludzi decyduje się przestać wynajmować mieszkanie i zainwestować we własne cztery kąty.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie