Mieszkanie dla Młodych - projekt ustawy przyjęty przez Sejm!

Projekt programu Mieszkanie dla młodych został wreszcie przyjety przez Sejm. Po aprowacji przez Senat będziemy mieć pewność co do dopłaty do naszych pierwszych czterech kątów.

Mieszkanie dla Młodych - projekt ustawy przyjęty przez Sejm!
Dopłaty na Mieszkanie dla Młodych możliwe już wkrótce

Po programie Rodzina na Swoim przychodzi czas na Mieszkanie dla Młodych. Do nowego projektu dofinansowania zostało wprowadzonych wiele zmian, mających na celu poprawę założeń programu. 

 

Na czym polega program Mieszkanie dla Młodych?

 

Młodzi ludzie mogą liczyć na dopłatę w formie jednorazowego zastrzyku finansowego na początku okresu kredytowania po otrzymaniu kredytu hipotecznego. W ten sposób beneficjenci zostaną znacznie odciążeni, gdyż jak wiemy zakup mieszkania na rynku pierwotnym wiąże się z licznymi wydatkami związanymi z wykończeniem lokum. Mowa tu o mieszkaniach deweloperskich, gdyż tylko takie są częścią programu Mieszkanie dla Młodych. Zakupione na rynku wtórnym lokum nie podlega dopłacie.

 

Mimo braku przewidzianego rynku wtórnego, w programie znalazły się także dopłaty do kredytu na zakup lub budowę domu jednorodzinnego. Dopłata jest zapewniona do domów do 100 metrów kwadratowych zakupionych na rynku pierwotnym lub wybudowanych.

 

Pomoc przy spłacie kredytu

 

Kolejnym ulepszeniem w stosunku do poprzedniego programu jest stała wysokość raty przez cały okres spłaty kredytu. W poprzednim programie po ośmiu latach rata kredytu miała wzrastać, czego nie ma w projekcie Mieszkanie dla Młodych. Ponadto dla osób z ponad trójką dzieci dofinansowanie będzie przysługiwało do lokum o większym metrażu.

 

Po przyjęciu ustawy przez Senat osoby zamierzające kupić mieszkanie i przystąpić do programu, będą mogły powoli przygotowywać wnioski. Niektórzy niecierpliwie oczekują informacji, ale na razie pozostaje nam czekać na dalsze wieści.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie