Obrońcy praw zwierząt w akcji "Myślisz o kotku - Myślisz o piesku?"

Organizatorzy akcji „Myślisz o kotku, myślisz o piesku?”  zachęcają do odpowiedzialnej adopcji zwierząt.

Obrońcy praw zwierząt w akcji
Odpowiedzialna decyzja o domowym zwierzaku

Ruszyła kampania nakłaniająca do podejmowania odpowiedzialnych decyzji dotyczących zakupu lub przygarnięcia zwierzaka. Organizatorzy akcji „Myślisz o kotku, myślisz o piesku?” przypominają wszystkim zainteresowanym posiadaniem domowego pupila, że pies czy kot to nie zabawka, a decyzja o jego przyjęciu pod swój dach powinna być nieodwracalna.

W całej Polsce pojawiły się plakaty z wizerunkiem karmiących suczek i kocic, a na odwrocie przeznaczonego do zerwania fragmentu znaleźć można odnośnik do strony Wyrzucone.pl. Celem akcji jest promowanie odpowiedzianych decyzji i przypomnienie o ciężkim losie zwierząt w schroniskach, do których trafia każdego roku ponad 3 miliony zwierząt. Niewiele z nich ma szansę przeżycia.

Organizatorzy udzielają również wskazówek mających zapobiegać zgubieniu się zwierzaka. Na stronie internetowej akcji zobaczyć można natomiast powstałe z inicjatywy internautów kolaże przedstawiające zniszczenia, jakich można się spodziewać w domu po przybyciu do niego kota lub psa. Organizatorzy akcji chcą uświadomić ludziom, że zwierzęta domowe to nie tylko śliczne przytulanki, ale żywe organizmy o bardzo różnych charakterach.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie