Najlepsza karta kredytowa dla kupujących przez internet

Zakupy przez internet to dziś powszechna forma zapłaty za usługi czy towary. Najlepsza karta kredytowa do płatności przez internet powinna posiadać kilka cech, zobaczmy jakich!

Najlepsza karta kredytowa dla kupujących przez internet
Płać za zakupy przez internet!

Nieraz zdarzało nam się dokonywać płatności przez internet, czy to płacąc za towary w sklepach internetowych, czy usługi transportowe, a w szczególności wybierając się na wakacje. Obecnie wiele biur podróży posiada specjalne bonusy dla osób kupujących wycieczki przez internet. Najczęsciej karta kredytowa będzie nam potrzebna do płatności za transport, czy to lotniczy czy lądowy. W związaku ze zbliżającymi się wakacjami, powinniśmy przekonać się, jaką kartę kredytową powinniśmy wybrać, aby efektywnie dokonywać zakupów przez internet.

 

Najlepsza karta kredytowa powinna być przede wszytskim uniwersalna, a więc powinniśmy móc dokonać płatności za wszystkie towary czy usługi. Najpowszechniejszą, szczególnie w naszym kraju, będzie karta visa. W porzypadku płatności internetowe kartą kredytową, karta visa właściwie zawsze pojawi się w wyborze. Inne karty, np. american express czy mastercard, nie będą honorowana przy każdym zakupie. W związku z tym, aby była to dla nas najlepsza karta kredytowa, musimy mieć pewność, że dokonamy za jej pomocą zakupów na stronach internetowych, które nas interesują.

 

Inną ważną kwestią jest prowizja pobierana za każdy zakup przez internet. Najlepsza karta kredytowa to oczywiście taka, której prowizja podczas zakupów online jest najniższa. Przed dokonaniem wyboru karty powinniśmy oczywiście zapoznać się z opłatami dodatkowymi, a także dokonać symulacji na stronach, na których dokonujemy najczęściej zakupów.  Może to nam szczególnie ułatwić wybór, jeśli zamierzamy przykładowo korzystac tylko z kilku sklepów internetowych czy innych stron.

 

Jeśli nie mamy konkretnych planów związanych z kartą kredytową i nie wiemy jeszcze, gdzie będziemy jej używać, najlepszym rozwiązaniem będzie najpopularniejsza visa. Następnie będziemy musieli dokonać wyboru banku, kiedując się opłatami, okresem bez oprocentowania, a także bonusami. Możemy także zaciągnąć porady u konsultanta, dotyczącej wyboru najlepszej karty kredytowej, zgodnej z naszymi potrzebami.

 

Oczywiście nie możemy zapomnieć o wysokości kredytu. Musi on być odpowiednio duży w zależności od potrzeb związanych z naszymi zakupami. Jeśli zamierzamy dokonywać zakupów na duże kwoty, powinniśmy zadbać o kartę z odpowiednim kredytem.

 

Nie ma uniwersalnej porady dotyczącej karty kredytowej. Radziłabym jednak dla powszechnego użytku wybrać kartę visa. Najlepszym rozwiązaniem, szczególnie jeśli dokonujemy zakupów na międzynarodowych stronach, będzie posiadanie dwóch kart, visa i przykładowo american express, jednakże taki wybór wiąże się już z większymi kosztami.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie