Najlepsza karta kredytowa - jak wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów bankowych i niełatwo jest dokonać właściwego ich wyboru. Zastanówmy się, jaka powinna być idealna karta kredytowa.

Najlepsza karta kredytowa - jak wybrać?
Karta kredytowa i jej zalety

Odpowiednio dobrana karta kredytowa może nam przynieść wiele korzyści związanych z dodatkowymi promocjami czy zwrotem kosztów za zakupy. Na początku powinniśmy jednak wiedzieć, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego dla nas plastiku, gdyż każdy z nas będzie miał inne potrzeby i priorytety związane z kartą. 

 

Oczywiście pierwszą kwestią powinien być koszt wyrobienia karty kredytowej i jej udostępnienia nam przez bank. Kolejną ważną sprawą jest limit kredytowy, jaki zaoferuje nam dany bank. Będzie to związane z naszymi przychodami, jednakże różne banki przedstawią nam zapewne inne oferty. Z tego względu, jeśli priorytetem jest dla nas wysokość kredytu, powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na tą kwestię.

 

Szukając odpowiedniej oferty musimy zwrócić uwagę na takie zagadnienia jak oprocentowanie, koszty związane z obsługą oraz długość okresu spłaty karty bez odsetek. Jeśli karta kredytowa ma służyć nam do stałego robienia zakupów, musimy zwrócić uwagę na okres bez oprocentowania. Gdy zamierzamy korzystać z karty jedynie robiąc od czasu do czasu zakupy przez internet, powinniśmy sprawdzić jakie są koszty obsługi karty. Po dokonaniu jej wyboru, ważne jest także sprawdzenie, czy kredyt będzie automatycznie spłacany z naszego konta bankowego. Może być to szczególnie ważne dla osób, które nie chcą się martwić o to, czy kredyt został spłacony i czy nie będą musiały płacić dodatkowych odsetek za nieterminowe spłacanie zobowiązania. Dlatego często dobrym rozwiązaniem jest posiadanie karty w tym samym banku, w którym mamy rachunek. Ponadto karta kredytowa dołączona do naszego konta bankowego często zawiera dodatkowe promocje.

 

Kolejną kwestią są dodatkowe atuty związane z kartą. Wiele banków oferuje specjalne rabaty w wybranych sklepach, dlatego powinniśmy zwrócić na to uwagę przy decyzji związanej z kartą. Przyjrzyjmy się w jakich sklepach otrzymamy dodatkowe promocje i zobaczmy, czy są to punkty gdzie dokonujemy zakupów. Ponadto karta kredytowa może zwracać nam część kosztów, np. za benzynę. Gdy często używamy samochodu, może być to dla nas interesująca oferta. Przykładowo karta kredytowa Visa Impresja banku Millenium zwróci nam 5% wydatków w wybranych sklepach, a za płatność kartą banku BPH przy tankowaniu otrzymamy zwrot 2% i 10% za zakupy w sklepach Inter Cars.

 

Nie zapominajmy jednak, że karta kredytowa może zawierać inne ukryte opłaty, takie jak dodatkowe ubezpieczenia. Powinniśmy zawsze dopytać się o ten szczegół, aby nie mieć niemiłej niespodzianki.

 

Szeroki wachlarz kart kredytowych na rynku na pewno pozwoli nam wybrać odpowiedni dla nas produkt. Nie zapominajmy jednak o naszych priorytetach związanych z kartą oraz o dopytaniu się o wszystkie szczegóły w oddziale banku przy podejmowaniu decyzji.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie