Amerykańska NASA rekrutuje!

Ilu z nas marzyło o zostaniu astronautą lub odbyciu podróży w kosmos? Osoby z podwójnym lub amerykańskim obywatelstwem mogą szukać pracy w NASA.

Amerykańska NASA rekrutuje!
Chcesz zostać astronautą?

Śmiałe plany NASA na podbój przestrzeni kosmicznej, ale również realizację komercyjnych lotów w kosmos dla zainteresowanych (i mogących sobie na nie pozwolić) popychają amerykańską organizację do poszukiwania nowych utalentowanych astronautów.

Od kandydatów wymagany jest przede wszystkim dyplom ukończenia uczelni wyższej na takich kierunkach jak matematyka, fizyka, inżynieria lub nauki przyrodnicze oraz trzy lata przepracowane w zawodzie. Poszukiwani są również lekarze. Dodatkowym atutem będą bez wątpienia umiejętności sterowania statkami powietrznymi udokumentowane co najmniej 1000 wylatanymi godzinami. Kandydat nie powinien też być przesadnie wysoki i cierpieć na przewlekłe czy poważne choroby (np. nadciśnienie).

Dzięki przynależności raczkującej Polskiej Agencji Kosmicznej do europejskiej organizacji tego typu, wszyscy Polacy mogący legitymować się amerykańskim obywatelstwem również mogą zgłosić chęć udziału w procesie rekrutacyjnym.

Aplikacje składać można od 14 grudnia do połowy lutego na rządowej stronie z ofertami pracy nasa.usajobs.gov. NASA oferuje swoim pracownikom zarobki na poziomie nawet 550 tysięcy złotych rocznie.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie