Nie wiesz na kogo głosować? Latarnik prawdę Ci powie!

Nie wiesz na kogo głosować? Latarnik prawdę Ci powie!

Która partia polityczna odpowiada Twoim przekonaniom?

Na którą partię polityczną głosować? Jak sprawdzić, który program zgadza się z moją opinią? Gdzie znajdę informację o świadomym głosowaniu? Poznaj aplikację Latarnik Wyborczy i rozwiej swoje wątpliwości.

Wybory parlamentarne 2015 zbliżają się wielkimi krokami. Kampanie wyborcze widać i słychać na każdym kroku a Polacy stoją przed kolejną trudną decyzją.

W natłoku informacji, która napływa do każdego z nas z nieskończonej ilości źródeł ciężko wychwycić najważniejsze fakty, obietnice czy opinie. Politycy przekonują nas do swoich racji, prezentują programy i starają się zdobyć nasze jakże cenne głosy. W celu ułatwienia podjęcia decyzji oraz uporządkowania naszej wiedzy o każdej z partii oraz jej przekonaniach, powstał portal Latarnik Wyborczy.

Latarnik Wyborczy umożliwia szybkie sprawdzenie indywidualnych poglądów politycznych każdego z nas, bez konieczności czytania proponowanych zmian powyborczych. Wystarczy wyrazić swoją opinię na temat 20 prostych i konkretnych stwierdzeń, które podsumowują najważniejsze kwestie dotyczące Polski i Polaków. Z zebranymi zdaniami należy zgodzić się, sprzeciwić lub pozostać neutralnym. W przypadku wątpliwości co do danej kwestii, łatwo można przejść do podsumowania sytuacji czy wyjaśnienia poruszanego zagadnienia. Wypełnienie kwestionariusza zajmuje jedynie kilka minut. 

Po ustosunkowaniu się do wszystkich zebranych stwierdzeń, otrzymamy procentowy wynik pokazujący nam zgodność naszych odpowiedzi z opinią każdej z wybranych partii. Latarnik posiada komplet opinii wszystkich komitetów wyborczych, co umożliwia porównanie naszych wyborów z odpowiedziami politycznych ugrupowań. Po otrzymaniu wyników możemy sprawdzić każde ze stwierdzeń oraz przeczytać uzasadnienie wystosunkowane przez partie.

Ostatnia edycja Latarnika Wyborczego stworzona została z myślą o wyborach parlamentarnych w 2015 roku. Przygotowaniem zajęło się Centrum Edukacji Obywatelskiej z pomocą Grupy Etendard. Myślą przewodnią inicjatywy jest świadome głosowanie, które umożlwia podjęcie przemyślanej decyzji przed udaniem się do urny. Latarnik Wyborczy pomaga odnaleźć się przed wyborami i upewnić się, iż nasz głos oddamy na przedstawicieli, którzy rządzić będą w zgodzie również z naszymi przekonaniami. 

Pamiętajmy, wybory parlamentarne 2015 zostały zaplanowane na dzień 25 października. Kto zamierza spełnić swój obywatelski obowiązek?