Znajomość niszowych języków przepustką do kariery

Jakich języków się uczyć, by nie mieć problemów ze znalezieniem atrakcyjnego zatrudnienia?

Znajomość niszowych języków przepustką do kariery
Angielski to konieczność, jaki inny język warto znać?

Eksperci z biura tłumaczeń i szkoły językowej Skrivanek przekonują, że nauka niszowych języków obcych może nie tylko pomóc w znalezieniu zatrudnienia i zwiększyć naszą konkurencyjność na rynku pracy, ale i zapewnić możliwość negocjowania wyższych stawek.

Zgodnie z wyliczeniami firmy najbardziej pożądanymi spośród mniej popularnych języków obcych mogą stać się już niedługo języki:

  • czeski,
  • słowacki,
  • węgierski,
  • rumuński czy
  • litewski.

Polska coraz prężniej rozwija wymianę handlową z sąsiadami, jednocześnie stawiając na współpracę z innymi krajami Europy Środkowej i Wschodniej. Popularnośc w naszym kraju nie traci również język rosyjski, nadal doceniany przez pracodawców, oraz francuski i hiszpański ze względu na swój zasięg.

Przedstawiciele firmy przekonują, że znajomość tak popularnych dziś języków jak angielski czy niemiecki przestała być atutem pozwalającym na swobodne poruszanie się po rynku pracy. Oprócz jednego z tych dominujących języków warto znać dzisiaj drugi, bardziej niszowy – przekonują eksperci ze Skrivanek. Pamiętajmy, wykorzystanie naszej wiedzy językowej może zwiększyć naszą pensję nawet o 30%.

Języki niszowe to jednak nie jedyna szansa na wyższe wynagrodzenie. W przypadku zaawansowanej wiedzy z określonego obszaru zainteresowania, np. medycyny, budownictwa czy prawa, również bardziej popularne języki mogą okazać się cenione i poszukiwane. 

Wybierając określoną ścieżkę kariery, warto zainteresować się jaki język warto znać, aby osiągnąć sukces - czasami wystarczy zapoznać się z największymy graczami na rynku europejskim i międzynarodowym.

Ucz się nowych języków w dowolnym miejscu - również w domu! Sprawdź >>

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie