Nowa praca, czyli czas na zmianę

Czy wiedzieliście, że Polska jest w czołówce krajów europejskich pod względem częstej zmiany pracy? Okazuje się, że nowa praca to dla nas coraz częściej chleb powszedni i nie boimy się zmian.

Nowa praca, czyli czas na zmianę
Przyczyny częstej rotacji na rynku pracy

Według wyników badania, które proprowadził Monitor Rynku Pracy Instytutu Badawczego Randstad, aż 27 procent Polaków zdecydowało się zmienić pracę w III kwartale 2015 roku.

Badania pokazały, że przed nami plasuje się Wielka Brytania oraz Francja.

Jakie są przyczyny rotacji?

Najważniejszym powodem, dla którego Polacy zmieniają pracę są lepsze warunki, które oferuje pracodawca.  Okazuje się, że nie boimy się szukać bardziej atrakcyjnych ofert i żądać wyższych zarobków. Praca coraz częściej ma dostosowywać się do naszego stylu życia. Zmiany w strukturach firmy to coraz rzadziej motywacja do odejścia z firmy.

Jaka mobilność?

Wskaźnik mobilności Polaków, który pokazuje, jak bardzo gotowi jesteśmy do zmiany, wyniósł 107 punktów, czyli rośnie z roku na rok. Średnia w Unii Europejskiej wynosi 105 punktów.

Nowa praca – kto nie boi się zmian?

Młodzi Polacy podejmują decyzję o zmianie miejsca pracy częściej niż większość równolatków w Europie. Przed nami plasują się tylko Czesi i Brytyjczycy.

Jak informuje Randstad, rośnie liczba Polaków, którzy są zadowoleni z aktualnej sytuacji zawodowej. Liczby mówią same za siebie: 74% w naszym kraju, podczas gdy średnia unijna wynosi 70%.
 
Praca, która satysfakcjonuje to zdecydowanie przywilej Duńczyków, a także mieszkańców Norwegii i Luksemburga. Po drugiej stronie stoją Włochy, Słowacja oraz Węgry, którzy zdecydowanie nie są zadowoleni ze swojej sytuacji na rynku pracy.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie