Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Nowe banknoty już niedługo w obiegu

7 kwietnia do naszych portfeli mają szansę trafić nowe banknoty. Różnice ciężko będzie zauważyć jednak jedno jest pewne - nasze pieniądze będą bardziej bezpieczne.

Nowe banknoty już niedługo w obiegu
Delikatny lifting dla większego bezpieczeństwa

Już niedługo w naszych portfelach zaczną pojawiać się nowe banknoty, które zostaną zaopatrzone w nowoczesne zabezpieczenia, zwiększające działania antyfałszerskie.

 

Zmodernizowane banknoty zostaną wprowadzone do obiegu stopniowo a pierwsze z nich pojawią się na rynku gotówkowym 7 kwietnia 2014 roku. Możemy jednak w spokoju używać starszych modeli, których Narodowy Bank Polski nie zamierza wycofać. Podobnie jak w innych podobnych sytuacjach, starsze banknoty znikną z obiegu z biegiem czasu w związku z ich zużyciem a ich miejsce będą systematycznie zajmowały ich udoskonaleni następcy. Ich ważność jednak nie podlega żadnej dacie. 

 

Odświeżone i zabezpieczone banknoty

 

Do udoskonalonych banknotów należą 10, 20, 50 i 100, bez zmian pozostanie banknot 200 złotowy. Co prawda nie zmieni się wizerunek zewnętrzny pieniędzy, jednak pewnie różnice będzie można zauważyć, między innymi znak wodny czy też kwiat o zmiennych kolorach. 

 

Nieco bardziej widocznym zmianom ulegnie banknot 100 złotowy, który jest jednym z najwięcej używanych nominałów. Stanie się on jaśniejszy a wizerunek Władysława II Jagiełły będzie wyraźniejszy. Na banknocie znajdzie się również odkryte pole bieli, ułatwiające określenie stopnia zniszczenia materiału. Elementy zabezpieczające będzie można zobaczyć pod światło a ich wspólny kształt ma przypominać koronę. Dodatkowe znaki wodne będą widoczne jedynie w świetle ultrafioletowym.

 

Pozostałe banknoty o nominałach 10, 20 i 50 również otrzymają nowe elementy graficzne, głównie znaki wodne i zabezpieczenia pojawiające się w świetle UV. 

 

Prawda jest, iż polski złoty rzadko staje na celowniku fałszerzy. Nie oznacza to jednak, iż inwestowanie w zwiększenie bezpieczeństwa nie jest opłacalne i istotne, ponieważ z biegiem rozwoju technologicznego, zagrożenie polskiego obrotu gotówkowego systematycznie się zwiększa. 

 

Z niecierpliwością zatem oczekujemy na pojawienie się nowych banknotów w naszych portfelach w odświeżonej i bezpieczniejszej formie.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie