O czym marzą Polacy?

Polacy wciąż szukają lepszych warunków finansowych poza granicami ojczyzny - pokazują badania przeprowadzone na zlecenie ING.

O czym marzą Polacy?
Gdzie żyć, gdzie wychowywać dzieci?

Z ostatnich badań przeprowadzonych na zlecenie ING wynika, że Polacy wciąż nie są zadowoleni z sytuacji ekonomicznej w kraju i ogromna większość wskazuje, że chętniej zamieszkaliby w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech czy Szwecji

 

Na taką opinię Polaków wpływa przede wszystkim wysokość wynagrodzenia w wymienionych państwach, nie tylko w zakresie prac dorywczych, ale również pełnozakresowych, związanych z naszym wykształceniem. 

 

Nie chodzi jednak już tylko o finanse – Polacy cenią sobie: 

  • bezpieczeństwo,
  • stabilizację i
  • dobrą infrastrukturę, umożliwiającą na przykład szybki dojazd do pracy.

 

Zapytani o miejsce, w którym chcieliby wychowywać swoje dzieci, Polacy wskazują jednak na ojczyznę, podkreślając więź z rodzimymi tradycjami i zwyczajami oraz pragnienie zaznajomienia z nimi swoich pociech. Dzięki sprawnie funkcjonującemu programowi socjalnemu, zapewniającemu duże ulgi na dzieci idealnym miejscem na założenie rodziny, zdaniem rodaków, jest też Szwecja. Emeryturę zaś Polacy najchętniej spędziliby nad brzegiem ciepłego morza u wybrzeża Hiszpanii. Duża grupa ankietowanych deklaruje jednak również chęć powrotu do ojczyzny i przeżycia jesieni życia właśnie w Polsce.

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie