RRSO 18,15%
sprawdź koszt kredytu

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 18,15%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 8330 zł, całkowita kwota do zapłaty: 10 532,36 zł, oprocentowanie nominalne: 5%, całkowity koszt kredytu: 2202,36 zł (w tym opłata przygotowawcza: 1470,00 zł (15%), odsetki: 732,36 zł), 34 równe, miesięczne raty w wysokości 309,78 zł – przykład reprezentatywny. Pożyczkę po okazaniu wyciągu z ROR mogą otrzymać osoby uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę (regularne wpływy za ostatnie 6 miesięcy) lub emeryturę (za 1 miesiąc). Pożyczka na deklarację o dochodach dotyczy wybranych źródeł uzyskiwania dochodu, np. umowy o pracę, emerytury i renty. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty. Informacja handlowa wg stanu na 20.12.2016 r. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i www.aliorbank.pl

Zwiń

Opłaty bankowe zamiast maleć...rosną

Obniżone stopy procentowe oraz niskie koszty interchange powinny skłonić instytucje finansowe do zmiany cenników na bardziej korzystne dla klientów. Dlaczego zatem opłaty bankowe idą w górę?

Opłaty bankowe zamiast maleć...rosną
Jak banki zarabiają na opłatach dodatkowych?

Mogłoby się wydawać, że ostatnie zmiany na polskim rynku finansowym powinny korzystnie odbić się na kosztach bankowych, nakładanych na klientów. W końcu kredyty powinny tanieć w związku z ostatnią obniżką stóp procentowych

 

Z jednej strony oznacza to co prawda mniejszy zysk dla banków, jednak niższe oprocentowanie kredytów oznacza również niższe odsetki na lokatach. Bilans powinien zatem zostać na zbliżonym poziomie sprzed zmian wprowadzonym przez RPP.

 

Banki jednak zarabiają najwięcej właśnie na kredytach i ich oprocentowaniu. Mniejsze wpływy związane z zadłużeniem klientów oznaczają chęć zwiększenia zysków z innego tytułu. 

 

Jak już wcześniej wspominaliśmy, oprocentowanie kredytów jest jednym z niewielu kosztów kontrolowanych przez organy nadzorcze. RPP może wprowadzać zmiany w stopach procentowych, jednak ciężko nałożyć limity na koszty zmienne, czyli między innymi prowizje od udzielenia kredytu czy ubezpieczenie. 

 

Nic więc dziwnego, że potencjalne straty zysków z oprocentowania kredytów ciągną za sobą zmiany w cennikach bankowych, w których określone są opłaty za usługi okołokredytowe i nie tylko. Banki zarabiają również na rachunkach bankowych, kartach czy wspomnianych już prowizjach. 

 

Warto zatem uważnie czytać bankowe komunikaty związane ze zmianami w cennikach. Opłaty bankowe lub sposób ich uniknięcia (np. określone limity dokonywanych co miesiąc transakcji bezgotówkowych aby nie ponieść kosztów korzystania z karty debetowej) mogą stać się kolejnym czynnikiem kuszącym do zmiany banku i wyboru lepszej oferty u konkurencji.

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie