Polska energetyka atomowa poszukuje inżynierów

Planowana budowa pierwszej elektrownii atomowej to dobre wiadomości dla polskich inżynierów - szykują się szkolenia i zatrudnienie.

Polska energetyka atomowa poszukuje inżynierów
Praca dla wykwalifikowanych czeka

Specjalizująca się w rekrutacji pracowników firma Bergman Engineering przewiduje, że postępujący rozwój branży energetyki atomowej przyczyni się do powstania wielu miejsc zatrudnienia dla wykwalifikowanych pracowników.

Mająca powstać do 2029 roku pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce stanie się miejscem zatrudnienia specjalistów inżynierów, już dziś jednak projektowe fazy przygotowujące do powstania elektrowni wymagają zatrudnienia wykwalifikowanej kadry inżynierów odpowiedzialnych za analizę infrastruktury, logistykę czy oszacowanie rynku.

Eksperci uważają, że inżynierów mogących się podjąć nadzoru przy budowie bloków energetycznych i całej infrastruktury elektrowni wciąż w Polsce brakuje. Rozwiązaniem mają być prowadzone przez Ministerstwo Gospodarki w ramach Programu Polskiej Energetyki Jądrowe szkolenia oraz kursy organizowane przez Politechnikę Warszawską i Wrocławską.

Bergman Engineering szacuje, że sektor energetyki atomowej będzie już niedługo potrzebował ponad tysiąca inżynierów i nawet 3 tysięcy pracowników obsługi technicznej.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie