"Piórko 2015" czyli napisz książkę dla dzieci

Biedronka ogłosiła konkurs, w którym obudzicie swoją kreatywność i stworzycie piękną opowieść dla wszystkich dzieci w Polsce. Spróbujcie swoich sił!

Jesteście kreatywni? Napiszcie książkę i wygrajcie!

Właściciel popularnej sieci sklepów Biedronka przygotował kreatywny konkurs dla polskich pisarzy amatorów. Wyzwanie "Piórko 2015" skierowane jest do wszystkich, którzy podejmą się napisania lub zilustrowania książki dla dzieci. Zwycięskie prace mogą liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych.

Inicjatywa Jeronimo Martins spotkała się z ogromnym odzewem w rodzimej grupie Portugalii, gdzie do zeszłorocznej edycji konkursu zgłosiło się ponad 1500 autorów. Zwycięski tekst pt. "Skąd pochodzą wiedźmy?" napisany został przez trzydziestoletnią panią Joanę Margaridę Pires Lopes i zilustrowany przez 26-latka Luísa Belo. Zwycięscy otrzymali po 50 tysięcy euro.

Polska edycja konkursu "Piórko 2015" składa się z dwóch etapów:

  • do 21 kwietnia b.r. można zgłaszać przygotowane teksty, skierowane do dzieci w wieku od 4 do 10 lat,
  • od 11 czerwca do 6 sierpnia zgłaszać będzie można ilustracje do zwycięskiego tekstu, wybranego w pierwszym etapie.

Wszystkie nadesłane prace zostaną ocenione przez bezstronne jury, składające się z dziennikarzy, pisarzy oraz ilustratorów grafików. Wyniki pierwszego etapu ogłoszone zostaną tuż przed rozpoczęciem kolejnej części konkursu.

Zwycięski tekst wraz z ilustracjami na jego podstawie przygotowanymi trafi do sklepów pod koniec listopada b.r. a każda z nagrodzonych osób otrzyma wspomniane 100 tysięcy złotych oraz swoją pierwszą publikację książkową. 

W celu zgłoszenia swojej pracy do konkursu, należy odwiedzić stronę "Piórko 2015" i przesłania wersji pdf tekstu w zakładce "Zgłoś się". Znajdziecie tam również poradnik o pisaniu książek dla dzieci oraz pełen regulamin konkursu.

Zachęcamy wszystkich kreatywnych i życzymy powodzenia!

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie