PIT-37, czyli rozliczenie z fiskusem online

Podatnicy rozliczający się z fiskusem za pomocą formularza PIT-37 mogą to teraz zrobić szybko i bezpiecznie na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. 

PIT-37, czyli rozliczenie z fiskusem online
PIT przez internet teraz jeszcze łatwiej i szybciej

Od zeszłego tygodnia wszyscy, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej i rozliczają się z fiskusem za pomocą standardowego formularza PIT-37, mogą dokonać wszystkich formalności elektronicznie na internetowej stronie Ministerstwa Finansów, na którą trafiają obligatoryjnie deklaracje wysyłane przez firmy, zatrudniające co najmniej 5 pracowników. 

Nowy program do wypełnienia PIT przez internet ma być przyjazny użytkownikowi i gwarantować szybkie, bezpieczne i wygodne rozliczenie z fiskusem. Zgodnie z zapowiedziami wiceministra finansów, wystarczy zarejestrować się na stronie Portalu Podatkowego w zakładce Wstępnie Wypełnione Zeznanie Podatkowe i poprzez potwierdzenie pobranej deklaracji wysłać ją do odpowiednich organów administracyjnych. Udogodnieniem jest brak konieczności podawania dotychczasowych danych, gdyż nasz pobrany formularz jest już częściowo uzupełniony.

W przypadku, gdy w formularzu brakuje informacji o ulgach podatkowych czy przeznaczeniu 1% naszego podatku na wybraną organizacje pożytku publicznego, deklarację można dowolnie uzupełnić. 

W celu identyfikacji podatnika podać należy imię, nazwisko, numer PESEL lub NIP, datę urodzenia oraz osiągniętą w dwóch poprzednich latach kwotę przychodu. Ministerstwo Finansów zapewnia, że portal będzie cały czas aktualizowany i dopracowywany tak, by umożliwić podatnikom dostęp do wielu przydatnych funkcji i możliwie sprawne rozliczenie z fiskusem. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie