PIT wyjątkowo do 2 maja

W tym roku mamy więcej czasu na terminowe złożenie deklaracji podatkowe. Pamietajcie, za spóźnienie trzeba zapłacić!

PIT wyjątkowo do 2 maja
Dobra wiadomość dla spóźnialskich podatników

Przedstawiciele biura prasowego Ministerstwa Finansów przypominają, że w tym roku mamy trochę więcej czasu na złożenie deklaracji podatkowej. Ze względu na to, że 30 kwietnia wypada w dzień wolny od pracy, urzędy przyjmować będą zeznania podatkowe jeszcze w poniedziałek, 2 maja.

Ministerstwo Finansów zachęca jednak, by nie odkładać wypełnienia PIT na ostatnią chwilę, pośpiech sprzyja bowiem drobnym błędom rachunkowym. Jak pokazują badania, częściej mylimy się również składając formularze w formie papierowej, dlatego przedstawiciele resortu finansów zachęcają do korzystania z pozwalającego na szybsze i bezpieczniejsze wypełnienie PIT elektronicznego systemu e-Deklaracje.

Do tej pory do urzędów skarbowych wpłynęło już ponad 4,3 miliona elektronicznych deklaracji podatkowych za rok 2015. Ministerstwo szykuje dalsze usprawnienia systemu – już niedługo gotowa powinna być usługa udostępniania podatnikom wstępnie wypełnionej deklaracji PIT 37 i PIT 38.

Resort organizuje też spotkania z urzędnikami wyjaśniającymi zawiłości podatkowych formularzy w centrach handlowych największych miast Polski. 16 kwietnia można też było wziąć udział w dniu otwartym urzędów skarbowych, by zadać nurtujące nas pytania i wyjaśnić sporne kwestie.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie