Płatności z aplikacją Facebooka

Należąca do Facebooka aplikacja Massenger już niedługo umożliwi nam dokonywanie wirtualnych płatności na konta znajomych. 

Płatności z aplikacją Facebooka
Przelew od facebookowych znajomych? Dlaczego nie!

Już niedługo dzięki należącej do Facebooka aplikacji Massenger będziemy mogli przesłać znajomym nie tylko zdjęcie z wakacji, wiadomość z pracy czy naklejkę wyrażającą nasze emocjonalne zaangażowanie w rozmowę, ale i ... pieniądze

Facebook zapewnia, że wystarczy jednorazowe zarejestrowanie się w systemie płatności kartą kredytową, aby później bez żadnych przeszkód dokonywać szybkich i wygodnych transferów pieniędzy

Przelewów można będzie dokonywać tylko na konta należące do naszych wirtualnych znajomych poprzez wybranie przycisku oznaczonego symbolem dolara, wprowadzenie wybranej kwoty i zatwierdzenie operacji ustalonym wcześniej hasłem lub dzięki weryfikacji naszych linii papilarnych przez czytnik, w który wyposażonych jest coraz więcej smartfonów. 

Przedstawiciele Facebooka zapewniają, że dzięki bliskiej współpracy z Visą i MasterCard dokonywanie płatności przez Massengera będzie nie tylko wygoniejsze, ale i szybsze niż płatności Snapchat czy PayPal. Nowa możliwość otwiera Facebooka na obszar handlu takimi towarami, jak filmy czy muzyka, dodatkowo zwiększając jego atrakcyjność w oczach potencjalnych reklamodawców.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie