Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Płynność finansowa emerytów

Płynność finansowa emerytów również stanowi przedmiot wielu dyskusji. Jak starsze osoby radzą sobie z utrzymaniem wypłacalności?

Płynność finansowa emerytów
Jak zadbać o finanse emerytów czyli ich płynność finansowa

Emeryci są dość specyficzną grupą społeczną, która również lub też szczególnie powinna zadbać o zarządzanie swoimi finansami. A jeżeli emerytura nie jest wysoka, wydatki na lekarstwa wprost przeciwnie, wcale nie jest to takie proste. Istnieje na szczęście kilka prostych zasad, które mogą pomóc w zadbaniu o nieprzerwany dostęp do gotówki.

 

Jak dbać o płynność finansową?


Przedstawiamy rady oraz możliwości jakie emeryci mogą wykorzystać w trosce o swoje finanse.

 

Bez wątpienia płynność finansowa oraz brak troski o pieniądze to bardzo ważny element życia emeryta. Nikt z nas po przejściu na emeryturę nie chce liczyć każdego grosika i zastanawiać się, czy na pewno wystarczy mi na wszystko, czego potrzebuje. A realia są jakie są, emerytura w Polsce wcale nie jest wysoka.

 

Płynność finansowa emerytów, jak więc o nią zadbać? Poniżej kilka rad.


1) drogi emerycie, wydawaj mniej niż otrzymujesz - żelazna zasada: dokładnie przemyśl każdy ruch gotówkowy, bo posiadając ograniczony budżet nie możemy pozwolić sobie na ciągłe spontaniczne zakupy

 

2) kontroluj swoje wydatki - zastanów się, czy nie wydajesz codziennie pewnej kwoty na jeden produkt lub usługę, które po podliczeniu zmieniają się w dość wysoką wartość, a na dodatek nie jest to produkt niezbędny. Lepiej, żeby zabrakło Ci na ratę za telewizor niż na lekarstwa

 

3) oszczędzanie pieniędzy - nawet jeżeli wydaje Ci się, że nie masz z czego - to nieprawda, warto mieć tzw. gotówkę na czarną godzinę, która pozwoli Ci na rozwiązanie ewentualnych kłopotów finansowych bądź też na spełnienie marzeń

 

4) dodatkowe źródła dochodu mogą wesprzeć twój budżet emeryta, czasami warto się zastanowić, bo w wolnych chwilach możemy zdobyć pewną kwotę ekstra, która może ułatwić dopinanie naszych finansów, szczególnie dysponując taką ilością wolnego czasu jak emeryt

 

5) kredyt gotówkowy jest ostatecznością, ale również stanowi bardzo dobre rozwiązanie, posiada bardzo wiele zalet, szczególnie, jeżeli wysokość naszej emerytury pozwala nie jego bezproblemową stratę.

 

Płynność finansowa to bardzo istotna kwestia, szczególnie w życiu emeryta. Postaraj się wykorzystać swój wolny czas, bądź przedsiębiorczy, stosuj reguły, a nie będziesz musiał się martwić.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie