Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Płynność finansowa i oszczędności Polaków

W ciągu ostatnich lat płynność finansowa naszych rodaków znacznie się poprawiła. Ze statystyk wynika, że Polacy z roku na rok mogą sobie pozwolić na coraz większe oszczędności.

Płynność finansowa i oszczędności Polaków
Bezpieczeństwo finansowe

W pierwszym półroczu tego roku, w odniesieniu do roku 2012, średnio wynagrodzenie w przedsiębiorstwach wzrosło o 2,5%, przez co poprawiła się płynność finansowa naszych rodaków. Biorąc pod uwagę inflację, Polacy mogli sobie w tym roku pozwolić na więcej niż w roku ubiegłym.

 

Jednakże nasi rodacy nie przeznaczyli wszystkich pieniędzy na konsumpcję, ale także część z nich odłożyli jako oszczędności.

 

Jak oszczędzają Polacy?

 

Z danych wynika, że rocznie oszczędności Polaków rosną o około 10%, co jest niewątpliwie dobrym wynikiem. Wzrost zarobków i poprawiająca się płynność finansowa nie są jedynymi powodami, dla których mieszkańcy Polski decydują się na odkładanie coraz większych pieniędzy.

 

Edukacja ekonomiczna i oferta produktów inwestycyjnych oraz oszczędnościowych ciągle się powiększa. W związku z obniżeniem stóp procentowych lokat terminowych, Polacy coraz chętniej decydują się na inwestycje w alternatywne produkty:

 

Płynność finansowa w Polsce - dane statystyczne

 

Jednakże z danych wynika, że płynność finansowa nie jest jednakowa wśród wszystkich rodaków. Aż 60% Polaków nie posiada żadnych oszczędności.

 

Nie jest to związane z brakiem gotówki, którą moglibyśmy odłożyć, ale w dużej części przypadków Polacy wolą nadal trzymać pieniądze w tak zwanej skarpecie. Nadal wielu Polaków boi się o utratę gotówki albo sądzi, ze przechowując pieniądze na lokacie będą one zablokowane aż do jej wygaśnięcia.

 

Powinniśmy pamiętać, że gotówkę z lokaty można wypłacić w każdym momencie, a ponadto często banki są elastyczne  i proponują ofertę, w której możemy w przypadku zerwania lokaty stracić jedynie część odsetek. 

 

Warto odkładać miesięcznie część przychodów nie tylko po to, aby utrzymać płynnośćn finansową, ale także zabezpieczyć się przed ewentualnymi kłopotami czy niespodziewanymi wydatkami.

 

Czytaj więcej:

Konto oszczędnościowe czy lokata - która opcja lepsza dla mnie?

Rodzina a budżet domowy - jak wspólnie oszczędzać?

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie