Podwyżki w 2016 – dla kogo?

Już od początku 2016 niektóre branże mogą liczyć na podwyżki w wynagrodzeniu. Zastanawiacie się kto zarobi więcej? Oto najnowsze informacje.

Podwyżki w 2016 – dla kogo?
Sytuacja na polskim rynku zatrudnienia

Z wejściem w Nowy Rok na podwyżki mogą liczyć pracownicy budżetówki. Jak informuje minister finansów Mateusz Szczurek, „szansa na odmrożenie płac jest obecnie większe niż w poprzednich latach”.

Mówi się także, że państwo wyda więcej na uposażenie służb mundurowych. Od stycznia 2016 r. średnie uposażenie żołnierza wyniesie prawie 4,5 tys. zł. Dla mundurowych zwiększono przeciętne uposażenie o 198 zł. W 2016 r. MON na podwyżki ma przeznaczyć 340 mln zł, w tym 215 mln zł dla żołnierzy zawodowych i funkcjonariuszy wywiadu i kontrwywiadu wojskowego oraz 125 mln zł dla pracowników cywilnych. Podwyżki są zatem pewne.

Niestety nie mamy dobrych wieści dla nauczycieli – w Nowy Roku nie ma co liczyć na podwyżki i poprawę sytuacji.

Nawet jeżeli nowemu rządowi coś przeszkodzi we wprowadzeniu programu 500 złotych na dziecko, więcej dostaną także rodzice.

Jak zapowiada nowy rząd, można też przypuszczać, że na większe wypłaty będą mogli liczyć górnicy, bo rządzący nie mają zamiaru rezygnować ze wspierania tego sektora i za wszelką cenę będą chcieli uniknąć górniczych protestów.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie