Polisa L4 dla mundurowych

Polisa L4 to rowiązanie dla niezadowolnych ze zmian w przepisach mundurowych pozwalająca na uzyskiwanie 100% wynagrodzenia nawet w okresie choroby. 

Polisa L4 dla mundurowych
Jak otrzymywać pełne wynagrodzenie na L4?
  • polisa L4
  • zwolnienie chorobowe
  • służby mundurowe

Jeszcze do niedawna mundurowi korzystający ze zwolnienia lekarskiego pobierali w czasie choroby 100% wynagrodzenia. Zmieniło się to 1 czerwca bieżącego roku, gdy decyzją parlamentu wprowadzono nowelizację ustawy o funkcjonariuszach służb mundurowych. 

 

Obecnie pełna pensja przysługuje jedynie tym, których choroba jest wynikiem pełnionej służby – odniesionych w jej trakcie urazów, chorób związanych z wykonywanym zawodem, wypadków zaistniałych w drodze do lub z miejsca pełnienia służby. Wszyscy pozostali natomiast, udając się na  L4, muszą liczyć się z redukcją wynagrodzenia za okres choroby do 80%Zaoszczędzone pieniądze mają zostać przeznaczone na nagrody i zapomogi pracownicze. 


Niezadowolonym z takiego obotu sprawy wyszło naprzeciw Stowarzyszenie Forum Grup Zawodowych, których oferta, Polisa L4, przeznaczona jest specjalnie dla mundurowych. 

 

Polisa jest sposobem na obejście nowych przepisów i pozwala, za uiszczeniem comiesięcznej składki wynoszącej około 10 złotych, otrzymywać pełne wynagrodzenie nawet w okresie choroby. Polisa L4 stała się prawdziwym hitem wśród funkcjonariuszy służbu mundurowych, a jej sprzedawcy, idąc za ciosem, zapowiadają powstanie zbliżonych polis dla przedstawicieli innych zawodów.

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie