Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Polska na ratunek papierosom

Smakowe i cienkie papierosy stały się kolejnym jabłkiem niezgody pomiędzy Polską i Komisją Europejską. Możliwa nowelizacja dyrektywy tytoniowej to cios nie tylko w palaczy, ale również w polską gospodarkę.

Polska na ratunek papierosom
Tym razem chodzi o gospodarkę

Kto pali papierosy, na pewno jest zaznajomiony z proponowanymi przez Komisję Europejską zmianami w dyrektywie tytoniowej, które wywołały sporo burzliwych dyskusji w ciągu kilku ostatnich tygodni. 

 

Jakie zmiany w dyrektywie tytoniowej? 

 

W nowelizacji wspomnianej ustawy, Komisja pragnie wprowadzić zakaz handlu smakowymi papierosami oraz tak zwanymi slimami, co oznacza, iż mentole i cienkie papierosy miałyby zniknąć ze sklepowych półek. Dodatkowo, producenci mają zostać zobowiązani do umieszczania na każdej paczce słownych oraz wizualnych komunikatów o szkodliwym wpływie palenia na nasze organizmy, oczywiście ku przestrodze palących. 

 

Proponowana nowelizacja spotkała się z negatywnym odzewem nie tylko ze strony palaczy, którzy wybierają smakowe i cienkie papierosy, ale przede wszystkim ze sprzeciwem polskich wytwórców papierosów, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż Polska jest drugim największym producentem tytoniu w Unii Europejskiej. Szacowane straty budżetowe mogłyby wynieść nawet do 9 miliardów złotych.

 

Polskie weto?

 

Na szczęście dla większości Polaków, nasz rząd stanął na wysokości zadania i Komisji Europejskiej stanowczo powiedział: nie! Taka decyzja wiąże się przede wszystkim ze wspomnianym negatywnym wpływem na polską produkcję wyrobów tytoniowych, ponieważ proponowana nowelizacja dyrektywy zagroziłaby jeden trzeciej rynku. Nasi politycy popierają oczywiście ograniczenie palenia papierosów, jednak nie kosztem polskiej gospodarki. Wiceminister gospodarki Andrzej Dycha zaznaczył, iż przewidywane skutki ekonomiczne powinny być zdecydowanie uważniej przeanalizowane, co pomogłoby przygotować lepsze zmiany w dyrektywie. 

 

Sprzeciw Polski znalazł poparcie w kilku innych krajach unijnych. Jest zatem szansa, iż nowelizacja przedstawiona przez Komisję, nie zostanie przyjęta. Mentole i cienkie papierosy mają zatem szansę na pozostanie w kioskach. Pamiętajcie jednak, palenie szkodzi zdrowiu!

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie