Kto ma największy problem z terminową spłatą długów?

Raport InfoMonitor wskazuje na przyrost wartości nieterminowo spłacanego zadłużenia i pokazuje, w jakich województwach mamy największe problemy z regulowaniem rat długów.

Kto ma największy problem z terminową spłatą długów?
Gdzie w Polsce istnieje największy dług?

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor sporządziło oparty na danych pochodzących z Krajowego Rejestru Długów raport dotyczący kwestii spłacania bankowych zadłużeń przez Polaków. 

Zgodnie z publikacją, problemy z terminowym regulowaniem kolejnych rat długu ma około 5% kredytobiorców. W mijającym roku wypracowali oni prawie 41 miliardów złotych niespłaconych na czas zadłużeń. 

Chociaż kwota przeterminowanych długów z ubiegłego roku przekroczyła o ponad miliard złotych tę odnotowaną rok wcześniej, autorzy raportu zwracają uwagę na najwolniejszy od siedmiu lat przyrost wartości przeterminowanych zadłużeń. 

W raporcie pokuszono się również o klasyfikację zalegających ze spłatą długów kredytobiorców według miejsca zamieszkania. Okazuje się, że największe problemy z regulowaniem rat kredytowych mają Ślązacy – 7,5% kredytobiorców z województwa śląskiego zalega ze spłatą kredytu na ponad 7,6 miliarda złotych. 

Na dalszych pozycjach uplasowały się kolejno województwa: mazowieckie, dolnośląskie, wielkopolskie i pomorskie. Najmniejsze problemy z terminową spłatą długów mają natomiast mieszkańcy województwa opolskiego, podlaskiego oraz, liderującego liczbą przykładnych kredytobiorców, świętokrzyskiego. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie