ZnanyLekarz już we Włoszech! Polska firma pobija europejski rynek

Grupa DocPlanner, czyli własciciel portalu ZnanyLekarz.pl przejął włoski serwis Mydentista.it. Tym razem transfer płynie z ziemi polskiej do włoskiej. Firma podbija atrakcyjny rynek - to duży sukces!

ZnanyLekarz już we Włoszech! Polska firma pobija europejski rynek
Ekspansja polskiej firmy dużym sukcesem

Mydentista.it, jak sama nazwa wskazuje, docelowo umożliwić ma umówienie się do dentysty. Firma jednak nie skupia się tylko na tej specjalizacji i pozwala wybrać opcję innych lekarzy specjalistów.

Firma DocPlanner wchodzi na rynek włoski, który jest czterokrotnie większy niż nasz rodzimy polski. Nie ma także wiodącej konkurencji w branży. Jak mówi Mariusz Gralewski, założyciel ZnanyLekarz.pl i współzałożyciel GoldenLine: Tworzymy biuro w Rzymie i rozpoczynamy wdrażanie idei Znanego Lekarza i rozbudowywanie serwisu o kolejne specjalizacje, umawianie wizyt, a także dodawanie opinii o specjalistach.

Włosi mają około 300 tysięcy lekarzy, z czego ponad połowa przyjmuje prywatnie. To dwa razy więcej niż w naszym kraju.

Firma świetnie wstrzeliła się na grunt, na którym zauważyć można najwyższy na świecie współczynnik dotyczący liczby lekarzy przypadających na jednego mieszkańca. 

Grupę DocPlanner.com znajdziemy aż w 25 krajach. W Polsce należy do niej serwis ZnanyLekarz.pl, który umożliwia pacjentom wymianę opinii o lekarzach oraz umówienie się na wizytę przez internet.

Jeżeli chodzi o popularność, portal odwiedzany jest miesięcznie przez ponad 2,5 mln pacjentów. Wszystkie serwisy grupy odwiedza łącznie ponad 8 mln pacjentów miesięcznie, a łącznie w bazach DocPlanner.com znajdują się informacje o ponad 1 mln lekarzy.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie