Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Polskie pociągi z problemami, Intercity mocno zadłużone

Przyzwyczailiśmy się już do nienajlepszych wiadomości o PKP. Polskie pociągi do najlepszych nie należą, co niestety odbija się drastycznie na ich sytuacji w naszym kraju. Brak pasażerów i wiele koniecznych zmian stwarzają ogromne problemy finansowe, szczególnie dla PKP Intercity.

Polskie pociągi z problemami, Intercity mocno zadłużone
Popularność kolei drastycznie spada

Kto z Was ma przyjemne wspomnienia z podróży pociągami w Polsce? Wielu z nas zapewne pamięta wycieczki szkolne w podstawówce, przepełnione wagony czy godzinne postoje za bardzo młodym ludziom nie przeszkadzają. Niestety, jeśli polskie pociągi są naszym głównym środkiem transportu, czy to do pracy i z powrotem, w weekendy lub okresowe wyjazdy biznesowe, nie raz mogliśmy doświadczyć nieprzyjemności związanych z opóźnieniami czy brakiem ogrzewania. Nic więc dziwnego, że na ciągłych narzekaniach się nie kończy i coraz mniej osób decyduje się na alternatywne możliwości podróży. Z przedstawionego raportu PKP Intercity za rok 2012 wynika, że strata liczby pasażerów wyniosła ponad 600 tysięcy osób. W bieżącym roku ma być tylko gorzej.

 

O finansowych problemach wszystkich spółek PKP nie mówi się od wczoraj. Od wielu miesięcy docierały do nas informacje o długach czy niewypłacalności. Rok 2012 został zamknięty z dziewięciomilionową stratą. Z wypowiedzi organów odpowiedzialnych wynika, iż winna jest nie tylko mniejsza popularność kolei, jednak również zwiększone inwestycje, konieczne remonty i wprowadzanie częstych zmian w rozkładach jazdy. Przyczyniły się też zwiększone koszty pracownicze, związane z podwyżkami, nadgodzinami i zwolnieniami. 

 

Rok 2013 jest szóstym rokiem, w którym spółka PKP Intercity będzie na minusie, którego tegoroczny poziom może osiągnąć nawet 100 milionów złotych. Zarząd ma jednak nadzieję, iż następne lata będą zdecydowanie lepsze, szczególnie dzięki planowanym gruntownym zmianom, przede wszystkim przekształcenie spółki w konkurencyjnego przewoźnika dzięki nowym i zmodernizowanym pociągom i skróceniu czasu podróży na najważniejszych odcinkach. Polskie pociągi mają zatem szansę na odnowę, a co za tym idzie powrót do lat swojej świetności. Poczekamy?

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie