Pomysł na biznes - kobieta rozpoczyna własną działalność

Kobiety w Polsce posiadające pomysł na biznes coraz chętniej chcą same wpływać na kształt swojej pracy, realizować swoje marzenia czy zarobić większe pieniądze. Jak Polki wypadają na tle innych kobiet w Europie?

Pomysł na biznes - kobieta rozpoczyna własną działalność
Pomysł na biznes dla kobiet?

Według danych unijnych, kobiety w Polsce są jednymi z najbardziej przedsiębiorczych w Europie. Dzieje się tak z tego względu, iż to właśnie kobiety w Polsce na tle innych krajów kontynentu najczęściej rozpoczynaj własną działalność gospodarczą. Sytuacja ta działa motywująco na inne panie, które posiadają pomysł na biznes i chcą wprowadzić go w życie.

 

Najczęściej kobiety zakładają mikro lub małe przedsiębiorstwa i coraz częściej odnoszą sukcesy. Ponadto wiele kobiet wykorzystując pomysł na biznes, wprowadzają go w życie i godzą obowiązki rodzinne z zawodowymi, stwarzając dla siebie elastyczniejszy czas pracy.

 

Potrzebny kapitał? Nie zapominajmy o dotacjach!

 

Kobiety obawiające się o kwestie finansowe powinny zapoznać się z dotacjami oferowanymi przez instytucje Unii Europejskiej. Fundusze te są z reguły przyznawane przedsiębiorstwom już istniejącym. Dla pań chcących otrzymać środki na rozpoczęcie działalności urzędy miasta przygotowały dodatkową pomoc pieniężną. Dobry pomysł na biznes i samozaparcie są pierwszymi zasadami prowadzącymi do sukcesu.

 

E-biznes


Wiele pań decyduje się na prowadzenie e-biznesu. Ta forma prowadzenia działalności gospodarczej w szczególności pomaga pogodzić obowiązki domowe. W ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka możliwe jest otrzymanie dodatkowych środków pieniężnych na rozpoczęcie e-biznesu. W związku z tym, iż internet zajmuje coraz więcej sfer naszego życia, biznes internetowy staje się coraz popularniejszy, także wśród kobiet.

 

Według danych za poprzedni rok, w 2012 roku 40,2% otwieranych jednoosobowych działalności gospodarczych było przez kobiety. Ponadto prognozy wskazują, że z roku na rok coraz więcej pań w Polsce zdecyduje się na własny biznes.

 

Ponadto panie mogą korzystać z wielu inkubatorów przedsiębiorczości, czy stowarzyszeń pomagających kobietom w rozpoczęciu własnego biznesu, takie jak Fundacja Ambasada Przedsiębiorczości Kobiet, czy Polskie Stowarzyszenie Kobiet Biznesu.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie