Nowy portal wiedzy o szkołach zawodowych i technikach

Na nowym portalu można znaleźć informacje o ofercie szkół zawodowych, które pomogą zdecydować o wyborze pogimnazjalnej drogi kształcenia. 

Nowy portal wiedzy o szkołach zawodowych i technikach
Informacje dla absolwentów gimnazjów zgromadzone w jednym miejscu

Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej, w ramach ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej akcji „Rok szkoły zawodowców”, uruchomił specjalny portal doradztwa edukacyjnego i zawodowego. 

Strona Edukacja dla pracy, kierowana głównie do absolwentów gimnazjów stających przed wyborem dalszej drogi kształcenia, udostępnia zainteresowanym przewodnik po szkołach zawodowych i technikach na poziomie regionalnym – wystarczy wybrać jedno z 16 polskich województw, by zostać przekierowanym na strony zawierające analizy o zasięgu lokalnym. 

Na nowym portalu uzyskać można dostęp do informacji o wszystkich działających szkołach zawodowych i technikach w każdym regionie, osiąganych przez nie wynikach kształcenia reprezentowanych przez wyniki egzaminów, możliwych do uzyskania kwalifikacjach zawodowych, zawodach, w jakich odbywa się kształcenie czy miejscach, w których dobyć można praktyki. 

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce w ten sposób zachęcić młodych ludzi do korzystania z szerokiej oferty dających konkretne umiejętności szkół zawodowych. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie