Co kupujemy dzieciom z okazji Pierwszej Komunii Świętej?

Jakie prezenty Polacy wręczają dzieciom z okazji Pierwszej Komunii Świętej i jak dużo na nie wydają?

Co kupujemy dzieciom z okazji Pierwszej Komunii Świętej?
Zegarek, rower a może nowy laptop? Co kupić dziecko na Komunię?

Pierwsze Komunie tuż tuż! W związku z nadchodzącym sezonem majowych przyjęć wyprawianych przez rodziców, portal ceneo.pl postanowił sprawdzić kupowane prezenty. Zebrane statystyki pokazały ile pieniędzy przeznacza przeciętny Polak na zakup prezentów dla ośmiolatków oraz jakie podarunki cieszą się największą popularnością wśród kupujących. 

Okazuje się, że Polacy nie tylko wyprawiają pociechom coraz bardziej wystawne przyjęcia komunijne, ale również inwestują w coraz droższe upominki. 

Największym zainteresowaniem cieszą się rowery, które za udany prezent dla dziecka z okazji Pierwszej Komunii Świętej uznaje prawie 40% ankietowanych

Za jednośladami plasują się zegarki, które pociechom podarować chce co czwarty badany, a w następnej kolejności sprzęt elektroniczny, taki jak komórki, laptopy czy tablety, które dzieciom podarować chce co piąty pytany. 

Ponad 30% respondentów uznało, że idealny prezent dla dziecka z okazji Pierwszej Komunii Świętej powinien kosztować od 500 do 1000 złotych, a co dziesiąty przyznał, że kwota ta może być jeszcze wyższa. Największy odsetek pytanych stwierdził jednak, że wystarczy wydać od 200 do 500 złotych. 100 złotych przeznaczy na podarunek tylko 2% przepytanych. 

Specjaliści podkreślają jednak, że dzieci najbardziej ucieszy nie drogi prezent, ale ten, który trafi w ich gust i będzie w pełni zgodny z ich zainteresowaniami. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie